Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia VI Turniej Sołectw Gminy Skrwilno - 11.07.2015 r.

VI Turniej Sołectw Gminy Skrwilno - 11.07.2015 r.

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_VI_Turniej_Solectw_P1020285.JPGW sobotę 11 lipca w parku podworskim w VI Turnieju Sołectw Gminy Skrwilno wzięło udział 13 sołectw. 4-osobowe drużyny walczyły w następujących konkurencjach: strzał karniaka z gumiaka, lanie wody dla ochłody, poszukiwanie Skarbu Skrwileńskiego, zakręcony chmiel z cytryną, marsz ślepej sześcionogi, strongmani, strach ma wielkie oczy. Punktowane miejsca zajęły odpowiednio sołectwa: 
 

  1. Ruda
  2. Okalewo
  3. Szczawno

Wszystkim drużynom pamiątkowe puchary wręczyli: Wójt Gminy Skrwilno p. Dariusz Kolczyński oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Skrwilno p. Tomasz Medorowski i p. Jerzy Różański.

Stowarzyszenie Grodzisko po raz kolejny przygotowało zabawny quiz podobny do „Familiady” dla drużyn złożonych z przedstawicieli poszczególnych sołectw.

Następnie publiczność podziwiała programy dzieci ze skrwileńskiego przedszkola oraz szkół podstawowych w Okalewie i Skudzawach, jednak prawdziwą furorę wywołał występ żeńskiej grupy tanecznej – mam dzieci z przedszkola w Skrwilnie, które na czas pikniku przybrały nazwę „Słowianki”.

Podczas pikniku można było skorzystać z nieodpłatnych przejażdżek wspaniałym zaprzęgiem p. Adama Dołęgowskiego, który obwoził po parku i Skrwilnie licznych amatorów tej formy rekreacji.  

Podobnie jak w latach poprzednich na pikniku zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z Czarni Małej, Okalewa, Raku i Szustka.

Po zakończeniu konkurencji sportowych widzowie mogli poznać tajniki uzbrojenia i taktyki, gdyż park podworski zaroił się od mundurowych przedstawicieli organizacji paramilitarnych, którzy od piątku stacjonowali w Rudzie i prowadzili gry wojenne. W pokazach udział wzięli dorośli i młodzież z: Legii Akademickiej WAT z Warszawy, Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Płońska, Obrony Narodowej z Sandomierza, Legii Nadnarwiańskiej z Ostrołęki. („Żołnierze” pożegnali naszą gminę w niedzielę po popołudniowej mszy św.)

Od godz. 20.oo gości bawił święcący ostatnio triumfy zespół ERATOX i Przemysław Budka.

VII Turniej Sołectw Gminy Skrwilno już za rok! Zapraszamy!

   

Więcej zdjęć w galerii.

 

Aktualności Wydarzenia VI Turniej Sołectw Gminy Skrwilno - 11.07.2015 r.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...