Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Zawody Zaprzęgów Parokonnych - Skrwilno, 27.08.2016 r.

Zawody Zaprzęgów Parokonnych - Skrwilno, 27.08.2016 r.

Drukuj

 c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_Zawody_zaprzegow_parokonnych_2016_P1040844.JPGW dniu 27.08.2016r na obiektach Nadleśnictwa Skrwilno odbył się Piknik Rodzinny na zakończenie wakacji, w którego ramach rozegrano Zawody Zaprzęgów Parokonnych.
Impreza rozpoczęła się pokazowym przejazdem i prezentacją wszystkich zaprzęgów konnych.

Gościnnie pojawił się 6 Pułk Ułanów Księstwa Warszawskiego, który w tym roku odbywał swój historyczny patrol po powiecie rypińskim, a jego myślą przewodnią było przypomnienie  mieszkańcom historii hymnu, dziejów autora Józefa Wybickiego i utrwalenie jego wartości dla budowania właściwych postaw obywatelskich i patriotycznych. Uroczyście odśpiewano również Mazurek Dąbrowskiego. Tego dnia mogliśmy również zobaczyć stroje ludowe, które były prezentowane na wyznaczonym stoisku i cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Zawody zaprzęgów w Skrwilnie to kończący się  cykl rozgrywek Ligi Kujawsko-Mazursko-Mazowieckiej. Zawodnicy pokazali nie lada umiejętności w powożeniu oraz radość z pasji i miłości do koni. Na podium zobaczyliśmy Stanisława Janika z Grudziądza (I miejsce), Rafała Paszyńskiego z Wielgiego ( II miejsce) i reprezentantem gospodarzy Jacka Soborskiego ( III miejsce).
Do ostatniej chwili trwała rywalizacja o Puchar Kujawsko Pomorskiego Związku Hodowców Koni za sezon ligowy 2016.
Po zawodach w Skrwilnie Stanisław Janik i Rafał Paszyński zdobyli jednakową ilość punktów. O ostatecznej klasyfikacji zadecydował dodatkowy wyścig, który na swoją korzyść rozstrzygnął Rafał Paszyński, tym samym zdobywając Puchar  KPZHK.
Impreza zakończyła się zabawą przy muzyce.

   

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!

Aktualności Wydarzenia Zawody Zaprzęgów Parokonnych - Skrwilno, 27.08.2016 r.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...