Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia REWITALIZACJA W GMINIE SKRWILNO

REWITALIZACJA W GMINIE SKRWILNO

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_Konsultacje_30.09.2016_P1050129.JPGRewitalizacja jest  szerokim procesem przemian gospodarczych, społecznych i przestrzennych Jej głównym celem jest przywrócenie do życia zdegradowanych części miast lub gmin oraz uzupełnienia ich o nowe funkcje. We wcześniejszych latach rewitalizacja była traktowana czysto inwestycyjnie i była w większości przypadków skierowana do miast.
Nowa perspektywa finansowa otworzyła furtkę przed gminami wiejskimi. Jednak rewitalizacja w tym wydaniu nastawia się nie tylko na remonty niewykorzystywanych budynków czy niewykorzystywanych przestrzeni. Musi ona iść w parze z działaniami społecznymi, ekonomicznymi i kulturalnymi, które ożywiałyby te na nowo pobudzone rejony. W tym też kierunku będzie zmierzać Gmina Skrwilno w najbliższym czasie.

30 września  w Sali OSP w Skrwilnie odbyły się konsultacje społeczne Programu Rewitalizacji dla Gminy Skrwilno na lata 2014-2023.
Konsultacje miały charakter otwarty. Skierowane były do wszystkich mieszkańców Gminy Skrwilno. Obecni na spotkaniu mieli możliwość zapoznania się z najbliższymi planami dotyczącymi rozwoju Gminy Skrwilno, wypowiedzenia się oraz wyrażenia swoich uwag i opinii na temat przedstawionego projektu ww. programu.
Głos mieszkańców Gminy Skrwilno w procesie rewitalizacji ma bardzo duże znaczenie. Tylko dzięki nim może zaistnieć w naszej gminie rozwój kulturalny oraz rozwinąć się przestrzeń społeczna. W najbliższym czasie przewiduje się jeszcze dwa spotkania konsultacyjne. Efektem tych prac będzie Program Rewitalizacji dla Gminy Skrwilno na lata 2014-2023 – dokument, który stanowić będzie podstawę do ubiegania się o wsparcie w ramach programów unijnych oraz krajowych.

   

 

Aktualności Wydarzenia REWITALIZACJA W GMINIE SKRWILNO

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...