Gmina Skrwilno

Dziś jest: wtorek, 21 września 2021 roku       Imieniny: Jonasza, Mateusza
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Lekkoatletyka dla każdego!

Lekkoatletyka dla każdego!

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_lekkoatletyka-dla-kazdego.jpgGmina Skrwilno przystąpiła do ogólnopolskiego Programu „Upowszechnienie sportu wśród dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce – Lekkoatletyka dla każdego!”. Porozumienie zawarte z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki z siedzibą w Warszawie gwarantuje Gminie Skrwilno m.in.: wyposażenie szkół uczestniczących w projekcie w niezbędny sprzęt sportowy, sfinansowanie wynagrodzeń kadry trenerskiej uczestniczącej w projekcie, zapewnienie ubezpieczenia uczestnikom w zakresie NNW i OC, wyjazdy na imprezy sportowe.

Przystępując do programu Gmina Skrwilno chce poszerzyć ofertę organizowanych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w projekcie stwarza również wiele możliwości rozwojowych gdyż głównym jego założeniem jest budowanie ścieżki rozwoju kariery lekkoatletycznej, stanowiącej podstawę nowej struktury organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce. Zajęcia organizowane są dla uczniów klas IV – VI. Dziewczętom i chłopcom w tym wieku zapewniamy powszechny dostęp do systematycznych zajęć sportowych oraz udział w cyklu testów i zawodów lekkoatletycznych. Jest to również pierwszy etap selekcji i naboru najmłodszych zawodników oraz identyfikacji talentów.
Koordynatorami programu są trenerzy i instruktorzy lekkiej atletyki, a wśród nich gwiazdy światowych aren lekkoatletycznych, m. in. Lidia Chojecka, Paweł Czapiewski, Zuzanna Radecka-Pakaszewska, Tomasz Czubak, Marcin Nowak, Barbara Madejczyk, Sebastian Chmara. Na imprezach Lekkoatletyka dla każdego! gościmy również aktualne największe gwiazdy polskiego sportu – m. in. Pawła Fajdka, Anitę Włodarczyk, Piotra Małachowskiego. Możliwość spotkania z mistrzami świata i Europy motywuje młodzież do wytrwałości w treningu i buduje atrakcyjność lekkiej atletyki.

Harmonogram zajęć:

  • Poniedziałek – godz. 16.00 – 17.30 – hala sportowa/boisko
  • Środa – godz. 16.00 – 17.30 – sala gimnazjum/boisko
  • Piątek – godz. 16.00 – 17.30 – hala sportowa/boisk

Przy Zespole Szkół w Skrwilnie
Prowadzący – Mirosława Watkowska

 

Aktualności Wydarzenia Lekkoatletyka dla każdego!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...