Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 19 września 2021 roku       Imieniny: Januarego, Konstancji
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Lekcja WF z mistrzyniami!

Lekcja WF z mistrzyniami!

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_mistrzyniewszkolach.jpg15 maja br., w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Grębocinie (gmina Lubicz) odbędzie się  bardzo ciekawe wydarzenie, w którym uczestniczyć będą dziewczęta ze skrwileńskiej Podstawówki i Gimnazjum.
Projekt „Mistrzynie w szkołach” realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz Samorząd Województwa, skierowany jest do uczennic, tym razem, z województwa Kujawsko-pomorskiego. Kampania polegać będzie na przeprowadzeniu szczególnej, profesjonalnej lekcji wychowania fizycznego z udziałem mistrzyń sportu.

Do przedsięwzięcia, wspaniała pływaczka, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy i rekordzistka świata, zaangażowała grono znanych polskich sportsmenek:

  • Igę Baumgart – halową mistrzynię Europy i Świata oraz brązową medalistkę Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce;
  • Karolinę Karasiewicz – mistrzynię Polski elity w kolarstwie szosowym;
  • Luizę Złotkowską – srebrną i brązową medalistkę igrzysk w Soczi i Vancouver w łyżwiarstwie szybkim;
  • Oktawię Nowacką – brązową medalistkę igrzysk w Rio de Janeiro w pięcioboju nowoczesnym;
  • Patrycję Maliszewską – multimedalistkę Mistrzostw Europy w short tracku.

Priorytetem działań jest pobudzenie młodego pokolenia dziewcząt do zwiększenia aktywności fizycznej oraz prowadzenia zdrowego stylu życia.
Ponadto, gwiazdy sportu udowadniać będą, jak wiele korzyści zyskać można dzięki sprawności ruchowej, jak bardzo może ona wpłynąć na ludzkie marzenia oraz  konsekwencję i determinację w dążeniu do wyznaczonego sobie celu. Co więcej, pozwoli również zrozumieć, jak ważny i pomocny, nie tylko w sporcie, ale w całym naszym życiu, jest szacunek do samego siebie.
Do udziału w zajęciach zaproszono zorganizowane  grupy dziewcząt z klas VII – VIII, gimnazjum oraz liceum.
Z całą pewnością, to wielkie wydarzenie oraz możliwość poćwiczenia ze światowymi medalistkami będzie niezwykłą atrakcją oraz nie lada zachętą dla dziewcząt w wieku szkolnym!

Aktualności Wydarzenia Lekcja WF z mistrzyniami!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...