Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej 2018

Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej 2018

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_Wspinaczka-drzewna_art_11037904_927868483938237_6035950935868033010_o.jpg  Skrwileński Park Podworski w  weekend 2-3 czerwca 2018 r. był pięknym tłem dla VII Mistrzostw Polski we Wspinaczce Drzewnej 2018, organizowanych przez Federację Arborystów Polskich. Będąc pierwszą miejscowością w województwie kujawsko – pomorskim, w której odbyły się tego typu zawody, Skrwilno zostało niesamowicie wyróżnione. Podczas mistrzostw mieszkańcy gminy oraz przyjezdni goście mieli okazję nie tylko dopingować oraz podziwiać widowiskowe zmagania uczestników, ale również spotkać znakomitych sportowców wspomnianej dyscypliny.

W sobotę 2 czerwca, w eliminacjach trwających od godziny 8:00 do 18:00 wyłoniono najlepszych zawodników, którzy mieli okazję wykazać się w kolejnym etapie - MASTERS CHALLENGE, odbywającym się dnia następnego. W niedzielę, w przerwie między finałem a ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród przygotowano dla widzów pokaz „Ascent Event”, czyli konkurencję wejścia sprawdzającą zdolność zawodnika do wydajnego i bezpiecznego użycia wybranego przez siebie i zatwierdzonego systemu podejściowego. Konkurencja ta ocenia efektywność zawodnika w montowaniu systemu podejściowego na linie dostępowej, wspięciu się do dzwonka, oraz przepięciu się na system zjazdowy. Sam zjazd nie jest częścią konkurencji. Punkty zdobywa się zarówno za prędkość jak i za spełnienie z góry określonych celów bezpieczeństwa.

Należy w tym miejscu wyróżnić mieszkańca Skrwilna – p. Tomasza Watkowskiego, który dzielnie reprezentował naszą gminę zajmując 11 miejsce. Serdecznie GRATULUJEMY oraz życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach wspinaczkowych.

Powodzeniem cieszył się pomysł umożliwienia odważnym, zainteresowanym osobom spróbowania wspinaczkowych sił pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów. Skorzystał z niego także Wójt Gminy Skrwilno p. Dariusz Kolczyński, który ukończył konkurencję z czasem 2:14 min.

Towarzyszącą atrakcją w zabytkowym parku były Zawody Wędkarskie przygotowane z okazji Dnia Dziecka, które weszły już w tradycję naszej gminy. Uczestnikami, jak co roku, były dzieci i młodzież do lat 16, wraz z opiekunami. Rywalizacja rozpoczęła się w niedzielę o 13:00 i trwała 2 godziny. Na wygranych czekały pamiątkowe statuetki.

Dodatkowo, przez cały dzień, na wszystkich milusińskich czekał ogrom bezpłatnych atrakcji, w postaci darmowych lodów i kolorowych baloników oraz możliwości korzystania z „dmuchanego” placu zabaw i sprawnościowych konkurencji.

Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej to zupełnie nowe wydarzenie w naszej gminie. Spotkało się ono z szerokim gronem zaciekawionych odbiorców, zatem imprezę zaliczyć można do udanych.

   

Aktualności Wydarzenia Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej 2018

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...