Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia II PRZEGLĄD AMATORSKICH CHÓRÓW SENIORALNYCH W SKRWILNIE

II PRZEGLĄD AMATORSKICH CHÓRÓW SENIORALNYCH W SKRWILNIE

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_PrzegladChorow2018_art_P1070871.JPGW niedzielę 30 września br. w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Skrwilnie odbył się II Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych. Zeszłoroczna impreza, która miała być jednorazową, przyciągnęła liczne grono słuchaczy i widzów oraz okazała się ciekawą rozrywką dla starszego pokolenia. Stąd też pomysł, by przesłuchania stały się wydarzeniem cyklicznym w naszej gminie.

W tym roku zaproszonych zostało 9 zespołów. Każdy z nich przygotował na tę okoliczność po 3 utwory. Otuchy dodawał niezawodny prowadzący widowisko - Sekretarz Urzędu Gminy w Skrwilnie p. Janusz Szmytkowski. W kilku słowach przedstawiał i opisywał działalność oraz osiągnięcia przybyłych na spotkanie zespołów i chórów. Jako pierwszy wystąpił oraz przywitał swych gości chór „Skrwilenianki”. Następnie, kolejno występowały: Zespół wokalny „Raj” z Raciążka, Zespół wokalno-instrumentalny „Wrzosy” z Rypina, Zespół wokalno-instrumentalny działający przy Klubie Seniora „Nad Wkrą” z Bieżunia, Zespół folklorystyczny „Srebrny Włos” z Rypina, Zespół wokalny „Szczutowiaki” ze Szczutowa, Chór „Bielszczanie” z Bielska, Zespół wokalno-instrumentalny „Skowronki” z Rypina oraz zespół „Sami Swoi” z tego samego miasta. Swoim recytatorskim występem   wyjątkowe popołudnie urozmaicił Pan Kazimierz Radwański reprezentujący miejscowość Brudzeń.
Podczas przesłuchań, Skrwileński Klub Seniora proponował przybyłym mały poczęstunek w formie słodkości, kawy i herbaty, zaś wszyscy występujący mogli dodać sobie sił kosztując smacznego obiadu przygotowanego przez Panie Kucharki skrwileńskiej szkoły.
Pokazy zespołów były bardzo zróżnicowane. Były zatem okazją do zapoznania się z twórczością grup seniorów, którzy z pasją i oddaniem występowali na skrwileńskiej scenie. Odświętne stroje, nietuzinkowe pomysły oraz oryginalne popisy bez wątpienia zaskoczyły publiczność.
Należy wspomnieć, iż Wójt Gminy Skrwilno zadbał nie tylko o komfortową oprawę nieczęstego wydarzenia, ale także o aspekt pamiątkowy. Każdy z występujących zespołów otrzymał specjalny puchar oraz skromny upominek.

   

Aktualności Wydarzenia II PRZEGLĄD AMATORSKICH CHÓRÓW SENIORALNYCH W SKRWILNIE

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...