Gmina Skrwilno

Dziś jest: wtorek, 21 września 2021 roku       Imieniny: Jonasza, Mateusza
Polish English German Russian

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia I GMINNY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY SKRWILNO (I etap – Hala Sportowa w Skrwilnie)

I GMINNY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY SKRWILNO (I etap – Hala Sportowa w Skrwilnie)

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_I_Gminny_Miedzyszkolny_Turniej_Sprawnosciowy_art_P1080421.JPGW niedzielę, 24 lutego 2019 roku w Hali Sportowej w Skrwilnie odbył się pierwszy etap I GMINNEGO MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU SPRAWNOŚCIOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY SKRWILNO. Głównym organizatorem sportowego wydarzenia była Gmina Skrwilno, zaś współorganizatorem Szkoła Podstawowa w Skrwilnie.
Za cel turnieju postawiono integrację środowiska szkolnego, zachęcenie dzieci oraz młodzieży szkolnej do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zademonstrowanie różnych form aktywności ruchowej.
W sportowych zmaganiach współzawodniczyły ze sobą reprezentacje Szkół Podstawowych ze Skrwilna, Skudzaw oraz Okalewa, a także reprezentacje Rady Rodziców.
Całości imprezy towarzyszyła kawiarenka, nieodpłatnie oferująca przybyłym gościom ciepłe napoje oraz słodkości przygotowane przez rodziców.

Młodzież szkolną podzielono na dwie kategorie wiekowe. Jako pierwsze, w sportowo-rekreacyjnych konkurencjach rywalizowały ze sobą klasy młodsze, czyli trzy ośmioosobowe drużyny, w składzie jednej dziewczynki i jednego chłopca z klas I, II, III i IV każdej z wcześniej wymienionych Szkół Podstawowych. Zawodnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach:

 • BIEG Z PAŁECZKĄ SZTAFETOWĄ
 • SKOKI DODAWANE
 • „STONOGA”
 • RZUTY WORECZKAMI DO RUCHOMEGO KOSZA
 • TOR PRZESZKÓD
 • TOCZENIE PIŁKI PO PODŁOŻU
 • TUNEL Z PIŁKAMI
 • PRZECIĄGANIE LINY

W sprawnościowych potyczkach bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy, ze Szkoły Podstawowej w Skrwilnie. Miejsce drugie zajęła grupa sportowców ze Szkoły Podstawowej w Skudzawach, zaś miejsce trzecie należało do reprezentacji ze Szkoły Podstawowej w Okalewie.
Podczas sportowej imprezy, nie zabrakło także chwili wytchnienia. W przerwie turniejowych rywalizacji, piękną barwą głosu, muzycznych doznań przysporzyli zarówno uczestnikom, jak i kibicom, młodzi artyści.
Jako pierwsza wystąpiła uczennica Szkoły Podstawowej w Skudzawach, dopingując „swoją” drużynę utworem pt. „Co się śni niewidomym”. Kolejna wykonawczyni wspierała swoim cudownym głosem zawodników Szkoły Podstawowej w Okalewie, w optymistycznej piosence „Najlepsza koleżanka”. Przedstawicielką gospodarzy niedzielnego wydarzenia była uczennica kl. IV. Zaśpiewała piosenkę pt. „Żyj do przodu”.
Po występach, przyszła pora na „starszaków”. Zasady tej kategorii wiekowej niewiele odbiegały od poprzedników. Trzy ośmioosobowe drużyny w składzie jednej dziewczynki oraz jednego chłopca z klas V, VI, VII i VIII każdej z wcześniej wymienionych Szkół Podstawowych zmagały się w poniższych konkurencjach:

 • BIEG Z PAŁECZKĄ SZTAFETOWĄ
 • SKOKI DODAWANE
 • BIEG DRUŻYNOWY
 • RZUTY DO KOSZA (całą drużyną)
 • TOR PRZESZKÓD
 • KOZŁOWANIE PIŁKI PO PODŁOŻU
 • TUNEL ZAWODNIKÓW
 • PRZECIĄGANIE LINY

Starsza drużyna ze Skrwilna również wykazała się rewelacyjną formą zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Okalewie, natomiast miejsce trzecie tym razem przypadło grupie ze Szkoły Podstawowej w Skudzawach.
Po sprawnościowych zmaganiach, na płycie hali sportowej pojawiły się grupy taneczne. Jako pierwsze zaprezentowały się pięknie wystylizowane uczennice klasy I Szkoły Podstawowej w Skrwilnie, w TAŃCU HISZPAŃSKIM. Następnie w swoim popisowym układzie tanecznym do utworu Justina Timberlake’a wystąpił zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Skudzawach. Uczennice Szkoły Podstawowej w Okalewie wprawiły widownię w zachwyt, prezentując profesjonalny układ gimnastyczny.
Czas przyszedł także na wyzwanie dla rodziców. Panowie mierzyli swoje siły w przeciąganiu liny, zaś Panie, testowały swoją formę rzucając piłką do kosza. Walka była zacięta, zwłaszcza podczas przeciągania liny! Panowie z Okalewa nie dali za wygraną i tym sposobem ich drużyna zajęła miejsce pierwsze. Miejsce drugie należało do drużyny rodziców ze Skrwilna, a na trzecim znaleźli się rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skudzawach.
Organizatorzy przewidzieli również specjalną konkurencję – niespodziankę dla dyrektorów gminnych szkół. Polegała ona na rzucie woreczkiem do celu! Zadanie zakończyło się ogłoszonym przez sędziego remisem oraz uśmiechem na twarzach wszystkich Pań.
Pierwszy etap I GMINNEGO MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU SPRAWNOŚCIOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY SKRWILNO przebiegł w ekspresowym tempie, co świadczyć może o rewelacyjnej formie oraz przygotowaniu uczestników.
PUNKTACJA OGÓLNA (po przeprowadzeniu I etapu turnieju):

 • MIEJSCE I – Szkoła Podstawowa w Skrwilnie (51 pkt.)
 • MIEJSCE II – Szkoła Podstawowa w Okalewie (35 pkt.)
 • MIEJSCE III – Szkoła Podstawowa w Skudzawach (31 pkt.)

Jesteśmy radzi, iż niedzielnym sportowym potyczkom towarzyszyła zdrowa rywalizacja oraz odpowiedzialna, sprawiedliwa, a przede wszystkim FANTASTYCZNA zabawa!
Wszyscy biorący udział w imprezie otrzymali słodkie upominki.
Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują wiernym kibicom za doping oraz liczne przybycie, zaś super sportowcom za wytrwałość, a także zdrową i przyjemną rywalizację!
Zapraszamy na drugi, rozstrzygający etap MIĘDZYSZKOLNYCH SPORTOWYCH ZMAGAŃ już w najbliższą niedzielę 3 marca br. o godz. 14:00 w nowo wybudowanej Hali Sportowej w Okalewie!
Nie może Was zabraknąć!

   

Aktualności Wydarzenia I GMINNY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY SKRWILNO (I etap – Hala Sportowa w Skrwilnie)

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...