Gmina Skrwilno

Dziś jest: wtorek, 21 września 2021 roku       Imieniny: Jonasza, Mateusza
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia 12 Dobrzyński Plener Malarski

12 Dobrzyński Plener Malarski

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_12-Dobrzynski-Plener-Malarski_DSC_0576.JPGW dnia 7 i 8 czerwca odbył się na terenie naszej gminy 12 Dobrzyński Plener Malarski. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej.

Dzieci ze szkół w Skrwilnie, Skudzawach i Okalewie gościły kolegów z gminy Czernikowo oraz Lipno. W piątek w Parku Dworskim w Skrwilnie uczestnicy prezentowali swoje umiejętności malarskie, korzystając przy tym z relaksu w otoczeniu pięknej przyrody. Na zakończenie, dzięki gościnności Nadleśnictwa Skrwilno zorganizowano ognisko. W sobotę od samego rana uczestnicy pleneru gościli w Sali edukacyjnej Nadleśnictwa Skrwilno, wysłuchując prelekcji na temat sposobów użytkowania lasów oraz form chronionych w jego obrębie. Kolejnym punktem była wystawa malarska zaproszonych gości: Pani Jolanty Zaniewskiej oraz Stanisława Głowackiego. Uczestnicy mieli także możliwość wspólnego szkicowania z artystami nad jeziorem.


Plenery malarskie są idealną formą spędzenia czasu w otoczeniu ciekawych miejsc, których to w gminie Skrwilno nie brakuje. Wierzymy, że w przyszłości będziemy gościć na swoim terenie coraz to większą liczbę gości chcących podziwiać nasze zasoby naturalne i kulturowe. 

Dziękujemy Dyrekcjom, nauczycielom a także wszystkim pracownikom naszych szkół, którzy włączyli się w przygotowania tego przedsięwzięcia.
Dziękujemy Nadleśnictwu Skrwilno za przygotowany panel edukacyjny oraz ognisko.

   

 

Aktualności Wydarzenia 12 Dobrzyński Plener Malarski

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...