Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Koncert fortepianowy CHOPIN en VACANCES

Koncert fortepianowy CHOPIN en VACANCES

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_Chopin2019_art_P1090192.JPG21 lipca w Parku dworskim w Skrwilnie odbył się koncert fortepianowy CHOPIN en VACANCES ‘2019.

Festiwal organizowany jest już po raz trzeci. Jego głównym założeniem jest przypomnienie inspirujących letnich wakacji młodego Fryderyka Chopina spędzanych dwukrotnie na Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie gościł i koncertował we dworach i pałacach miejscowej szlachty i arystokracji.

Spotkania organizowane są w ramach projektu „CHOPIN en VACANCES '2019 letnie spotkania muzyczne we dworach i krajobrazach Ziemi Dobrzyńskiej, gościnnie na Mazowszu i Ziemi Łęczyckiej” zorganizowanego przez Fundację Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego „Ziemia Dobrzyńska”.

                                                                                                                                       

W Skrwilnie odsłuchaliśmy koncertu fortepianowego Antoniego Kaweckiego. W repertuarze znalazły się takie utwory jak: repertuar:
1.  Ludwig van Beethoven - Sonata cis-moll op. 27 nr 2 "Księżycowa"
2. Fryderyk Chopin - Etiuda e-moll op. 25 nr 5
3. Fryderyk Chopin - Scherzo cis-moll op. 39
4. Feliks Mendelssohn-Bartholdy - Wariacje d-moll op. 54
5. Franz Liszt/Niccolo Paganini - Etiuda a-moll nr 6. S. 141

Po przerwie z okazji Roku Moniuszkowskiego odbył się koncert operowy pod auspicjami Wójta Gminy Skrwilno. Wystąpili: Anna THUN - mezzosopran, Rafał ŻUREK – tenor   Jasin RAMMAL-RYKAŁA – bas- baryton, Tomasz PAWŁOWSKI – fortepian.

 

Festiwal Chopin en Vacances zaskarbił już sobie wielką sympatię szerokiego grona oddanych słuchaczy o czym świadczyła ilość osób obecnych na koncercie w Skrwilnie.

   

Aktualności Wydarzenia Koncert fortepianowy CHOPIN en VACANCES

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...