Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Ogólnopolski program "Dzieci i Pszczoły"

Ogólnopolski program "Dzieci i Pszczoły"

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_dzieci_i_pszczoly_P1090284.JPG23 i 24 października w szkołach podstawowych w Skrwilnie oraz w Okalewie odbyły się warsztaty fundacji Kochajmy Pszczoły organizowane w ramach ogólnopolskiego programu „Dzieci i Pszczoły”.

Zajęcia poprowadził prezes fundacji Pan Michał Korsak. Celem nadrzędnym spotkań jest kształcenie młodego pokolenia na temat znaczenia pszczół w przyrodzie oraz zachęcania do ochrony tych owadów.

Dzieci uczestniczące w spotkaniu miały okazję poznać zasady bezpiecznego obcowania z pszczołami, poznali ich znaczenie w przyrodzie oraz ich wpływ na rozwój owoców i warzyw. Uczniowie mogli osobiście podejrzeć pracę pszczół w specjalnym pokazowym ulu, poznać pracę pszczelarza oraz zapoznać się z używanymi przez niego sprzętami. Dowiedzieli się w jaki sposób mogą sami wpierać pracę tych owadów: sadząc rośliny miododajne.

Prelekcje są świetną formą pogłębiania wiedzy najmłodszych o ważnej roli i znaczeniu pszczół w całym ekosystemie. Stosowanie dobrych praktyk w tej dziedzinie, już na etapie szkoły podstawowej jest doskonałym sposobem na ochronę i wspieranie naszych małych przyjaciół.

   

Aktualności Wydarzenia Ogólnopolski program "Dzieci i Pszczoły"

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...