Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Informacje PODZIĘKOWANIE

PODZIĘKOWANIE

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_odpady_.JPG

PODZIĘKOWANIE

   Wójt Gminy Skrwilno składa gorące podziękowania właścicielom nieruchomości za rzetelne wypełnienie i terminowe złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i apeluje o złożenie deklaracji przez osoby, które jeszcze tego obowiązku nie dopełniły.

   Do właścicieli nieruchomości, którzy takowego dokumentu nie złożyli, będzie wysłane  pismo upominające. Jeśli po nim deklaracja nadal nie wpłynie do gminy, wszczęta zostanie procedura administracyjna w celu wydania decyzji, z której wynikać będzie koszt odbioru odpadów komunalnych.
 
   Z przyjemnością informujemy, że aż 97% gospodarstw domowych wywiązało się z ustawowego obowiązku i złożyło deklaracje w terminie. Wierzymy, że przedstawione w nich informacje pozwolą na szybką ich weryfikację, dzięki czemu będziemy w stanie stworzyć system gospodarowania odpadami komunalnymi, który będzie w pełni dostosowany do zróżnicowanej charakterystyki naszej gminy.
 
   Obecnie złożone deklaracje są  analizowane przez pracowników urzędu gminy, którzy dokonują ich weryfikacji. Będą one podstawą - oprócz podjętych przez Radę Gminy uchwał - do określenia warunków przetargu na usługi związane z odbiorem odpadów komunalnych.
 
   Po wejściu nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie od 1 lipca 2013 r. na terenie Gminy Skrwilno będzie funkcjonował punkt bezpłatnego odbioru odpadów obejmujący m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony, odpady wielkogabarytowe itp., który czynny będzie we wtorek i czwartek w godzinach od 10.00 do 14.00, z wyłączeniem dni świątecznych. Oddający odpady będzie miał obowiązek ich rozładunku i umieszczenia w miejscach i w sposób wskazany przez obsługę lub znaki informacyjne.
 
Sebastian Czapiewski
 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...