Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 19 września 2021 roku       Imieniny: Januarego, Konstancji
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Informacje Wybory do Rad Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej

Wybory do Rad Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_logo-krajowa_rada_izb_rolniczych-wybory.jpgWyłożenie spisu osób uprawionych do głosowania w wyborach do Izby Rolniczej z terenu gminy Skrwilno.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Izby Rolniczej, które odbędą się 31 maja 2015 r. Wójt Gminy Skrwilno, informuje że w dniach od 15 maja 2015 r. do 21 maja 2015 r. w Urzędzie Gminy Skrwilno w pokoju nr 9 będzie wyłożony spis osób uprawnionych do głosowania.

Izby Rolnicze są rolniczym samorządem, działającym na rzecz rozwiązywania problemów rolnictwa i reprezentującym interesy zrzeszonych w nim rolników oraz podmiotów prawnych. Podstawę prawną działalności samorządu rolniczego w Polsce stanowi ustawa z dnia 14 grudnia 1995 roku o izbach rolniczych (Dz. U. Z 2014r. Poz. 1079).

Najważniejsze ustawowe zadania Izb Rolniczych to min.: występowanie do organów administracji rządowej i samorządowej z inicjatywą w zakresie regulacji prawnych dotyczących rolnictwa, rozwoju wsi oraz opiniowanie projektów tych przepisów, prowadzenie działań na rzecz poprawy warunków zbytu, płodów rolnych, doradztwo w zakresie działalności rolniczej i wsi, podnoszenia jakości środków i urządzeń stosowanych w rolnictwie, poprawa warunków pracy i bezpieczeństwa, współdziałanie ze szkołami rolniczymi, z zagranicznymi organizacjami producentów rolnych, współpraca z administracją publiczną w zakresie ochrony środowiska, zdrowia i dziedzictwa kulturalnego oraz kształtowanie świadomości ekologicznej.

Zadania te Izby Rolnicze realizują poprzez swoje jednostki organizacyjne, których terenem działania jest obszar województwa – w naszym wypadku jest to Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza z siedzibą w Przysieku.

Wybory odbędą się 31 maja 2015 r. w Urzędzie Gminy Skrwilno w sali konferencyjnej w godzinach od 8.00 do 18.00.

Aktualności Informacje Wybory do Rad Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...