Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 19 września 2021 roku       Imieniny: Januarego, Konstancji
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Informacje Wyróżnienie dla producentów żywności z gminy Skrwilno!

Wyróżnienie dla producentów żywności z gminy Skrwilno!

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_moj_rynek_200.pngWyróżnienie dla producentów żywności z gminy Skrwilno!

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, we współpracy z marszałkami województw, ogłosiło konkurs dla producentów zdrowej żywności pod hasłem: Mój Rynek – Mój Produkt 2015 r. na najlepszy produkt lokalny.

Konkurs realizowany w trzech etapach: lokalnym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim miał na celu identyfikację i promocję produktów rolno-spożywczych wysokiej jakości wytwarzanych lokalnie i oferowanych do sprzedaży na targowiskach, które otrzymały wsparcie na realizację projektu: Budowa lub modernizacja (przebudowa, remont, wyposażenie) lokalnych targowisk, ze środków działania 321. Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej, realizowanego w ramach Osi 3: Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Do tej grupy należy także Targowisko Gminne w Skrwilnie.

 

W poszczególnych etapach konkursu wzięli udział dwaj producenci żywności z naszej gminy.

 

Wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim otrzymał produkt: kiełbasa Skrwilenianka z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Skrwilnie prowadzonego przez Państwa Danutę i Krzysztofa Żbikowskich, zaś na etapie ogólnopolskim: miód kremowany wielokwiatowy - nektarowy wytwarzany w pasiece p. Marka Murawskiego.

 

Nagrody dla producentów z całej Polski wręczał minister rolnictwa i rozwoju wsi p. Marek Sawicki podczas pikniku zdrowej żywności, który odbył się w sobotę 16 maja 2015 r. na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Wyróżnienia dla producentów z naszego województwa odebrał Wójt Gminy Skrwilno p. Dariusz Kolczyński.

 

Laureaci konkursu przyjęli zaproszenie do Urzędu Gminy w Skrwilnie na spotkanie w dniu 22 maja 2015 r., podczas którego, po słodkim poczęstunku, Wójt Gminy Skrwilno p. Dariusz Kolczyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Skrwilno p. Robert Celebucki wręczyli naszym lokalnym producentom nagrody i wyróżnienia. Na spotkaniu obecny był także wyróżniony pszczelarz z Jabłonowa Pomorskiego p. Kazimierz Jacewicz z rodziną, który nie mógł odebrać osobiście nagrody w Warszawie.

Producenci otrzymali pamiątkowe dyplomy, listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe.

   

Aktualności Informacje Wyróżnienie dla producentów żywności z gminy Skrwilno!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...