Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 19 września 2021 roku       Imieniny: Januarego, Konstancji
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Informacje Podpisanie umów na przygotowanie programów rewitalizacji

Podpisanie umów na przygotowanie programów rewitalizacji

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_Podpisanie-umow-na-przygotowanie-programow-rewitalizacji_art_umowy_rpo-59_.jpgW dniu dzisiejszym w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu  odbyło się uroczyste wręczenie umów samorządom lokalnym, które uzyskały dofinansowane w ramach konkursu na przygotowanie lub aktualizację programów rewitalizacji – strategicznych dokumentów niezbędnych do skutecznego zabiegania o dofinansowanie na zagospodarowanie obszarów rewitalizowanych.

Gmina Skrwilno  znalazła się na 2 miejscu  listy rankingowej ww. konkursu z łączną liczbą 105 punktów. Kwota dofinansowania jaką otrzymaliśmy na opracowanie Programu Rewitalizacji dla Gminy Skrwilno to 38 146,68 zł. Wypracowany dokument będzie stanowił podstawę do ubiegania się o środki na działania rewitalizacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Na chwilę obecną trwają konsultacje społeczne ww. programu. Konsultacje mają przybliżyć mieszkańcom Gminy Skrwilno  możliwości rewitalizacyjne oraz zachęcić ich do czynnego udziału w procesie przemian. Opracowany w ten sposób program będzie określał obszar rewitalizacji oraz działania - rozłożone na poszczególne lata. W ten sposób zmierzamy do rozwoju naszej gminy w oparciu o lokalny potencjał.

   

Aktualności Informacje Podpisanie umów na przygotowanie programów rewitalizacji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...