Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Informacje Program YOUNGSTER – dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Skrwilnie

Program YOUNGSTER – dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Skrwilnie

Drukuj

YOUNGSTER to program wspierający naukę języka angielskiego, mający na celu wyrównanie szans edukacyjnych wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Jego założeniem jest pomiar poziomu sukcesu, nie zaś wskazywanie na luki w kompetencji czy niedostatki w aktywności. Znaczenie ma zatem poziom własnego zaangażowania.


Projekt jest wspierany finansowo, logistycznie i  merytorycznie przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz wydawnictwo Macmillan Polska.

Programem YOUNGSTER objęci zostaną uczniowie klas ósmych, w szczególności Ci, którzy planują kontynuację języka obcego w szkołach ponadpodstawowych. Uczniowie zostaną przydzieleni do odpowiednich grup zaawansowania, o czym zadecyduje wynik  testu plasującego (opartego o platformę e-learningową). Będzie on jednocześnie pomocny w doborze podręczników, które zgodnie z zapotrzebowaniem, zostaną przygotowane i dostarczone przez wydawnictwo Macmillan Polska. Co istotne, program YOUNGSTER wzbogaci bibliotekę szkolną o zestawy materiałów niezbędnych w nauce języka angielskiego – słowniki, readers'y, płyty CD, DVD, itp.

Dodatkowe zajęcia przeprowadzone zostaną przez nauczycieli (posiadających uprawnienia do nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej) w łącznym wymiarze 90 godzin lekcyjnych, dla każdej z grup zaawansowania. Fakultety odbywać się będą co najmniej dwa razy w tygodniu. Będą one wymagać od uczniów comiesięcznej zapłaty w wysokości 5zł. Środki z tego tytułu przeznaczone zostaną wyłącznie na potrzeby szkoły i programu – kopiowanie materiałów, pomoce dydaktyczne, dodatkowe nagrody, rajdy, biwaki, itp.

Warto podkreślić, iż zyskają także nauczyciele prowadzący zajęcia pozalekcyjne, ze względu na możliwość uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach metodycznych oraz szeregu szkoleń fakultatywnych, realizowanych przez Fundację NIDA ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Program YOUNGSTER realizowany będzie w roku szkolnym 2018/2019. Zainteresowaną młodzież zachęcamy do udziału!

Aktualności Informacje Program YOUNGSTER – dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Skrwilnie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...