Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Informacje „SZKOŁA JUTRA”

„SZKOŁA JUTRA”

Drukuj

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 w szkołach Gminy Skrwilno ruszyła realizacja projektu  „SZKOŁA JUTRA”.
Inicjatywa realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014- 2020. Umowa na dofinansowanie projektu została podpisana przez Burmistrza Miasta Rypin Pawła Grzybowskiego w obecności Skarbnika Miasta Violetty Zielaśkiewicz 12.07.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem Wiodącym projektu ustanowiono Gminę Miasta Rypin, zaś Partnerami - wszystkie samorządy powiatu rypińskiego, m.in. Gminę Skrwilno. Każdy z Partnerów współuczestniczy oraz jest odpowiedzialny za realizację zadań uwzględnionych w Projekcie.

Główny cel przedsięwzięcia to podniesienie jakości kształcenia ogólnego w 29 szkołach powiatu rypińskiego prowadzących kształcenie ogólne poprzez podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli.
Szkoły Gminy Skrwilno już od września br. oferują swoim uczniom fakultety z programowania, języków obcych, czy kształcące umiejętności matematyczno - przyrodnicze z wykorzystaniem metody eksperymentu naukowego. 
Szkoły Podstawowe w Skrwilnie, Okalewie i Skudzawach przeprowadzają 4 rodzaje zadań projektowych:

  • Zadanie 1, czyli działania na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie TIK poprzez organizację szkolnych kół programowania i informatycznych, pracowni robotyki oraz pracowni Młodego inżyniera.
  • Zadanie 2, polegające na działaniach na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych.
  • Zadanie 3 – działania na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauki języków obcych.
  • Zadanie 7, odnoszące się do tworzenia warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki.

Gimnazjum w Skrwilnie przeprowadza zadania 1-3.
Warto nadmienić, iż w ramach Projektu do szkół zostanie zakupione doposażenie: laptopy, odtwarzacze CD służące do nauki języków oraz laboratoria. Dodatkowo, dzieci będą miały okazję wyjazdu do Młyna Wiedzy w Toruniu. 
Należy także zaznaczyć, że wszyscy nauczyciele prowadzący zajęcia dodatkowe zostali odpowiednio przeszkoleni w okresie wakacyjnym, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.
* Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2018/2019.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...