Gmina Skrwilno

Dziś jest: wtorek, 21 września 2021 roku       Imieniny: Jonasza, Mateusza
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Informacje WYCZEKANA REGIONALNA IZBA HISTORYCZNA NIEBAWEM OTWARTA!

WYCZEKANA REGIONALNA IZBA HISTORYCZNA NIEBAWEM OTWARTA!

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_time.jpgZ inicjatywy Samorządu oraz dzięki dofinansowaniu  pozyskanemu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w zabytkowym, klasycystycznym Pałacu wybudowanym w 1800 roku w miejscowości Okalewo powstaje Regionalna Izba Historyczna. Pomieszczenie, w którym wcześniej znajdowała się Biblioteka zostało całkowicie zmodernizowane i przystosowane do tego właśnie celu.

Izba Historyczna to miejsce, które stanowić będzie formę promocji i rozwoju miejscowego dziedzictwa, strefę popularyzacji lokalnej historii związanej z dawnymi mieszkańcami i ważnymi wydarzeniami mającymi miejsce na terenie Gminy.
Życzliwych mieszkańców chcących uczestniczyć w kreowaniu historycznego zakątka zachęcamy do przejrzenia swoich strychów i piwnic celem odnalezienia od lat nieużywanych sprzętów, narzędzi, maszyn, mebli, zapomnianych obrazów, pamiątek, fotografii czy rękopisów, czyli wszystkiego tego, co mogłoby powiedzieć, przypomnieć o tym, jak żyli nasi przodkowie -  dziadowie i pradziadowie.
Wszystkie zebrane eksponaty pomogą w tworzeniu gminnego przedsięwzięcia, miejsca z przyszłością, miejsca gromadzenia i trwałej ochrony dóbr kulturalno – historycznych oraz propagowania tych wartości wśród młodego pokolenia.
Podkreślić należy, iż zgromadzone za przyczyną mieszkańców okazy umiejscowione zostaną w odpowiednio przystosowanych gablotach i witrynach wraz z wizytówkami zawierającymi podstawowe informacje oraz dane darczyńcy.

STWÓRZMY WSPÓLNIE LOKALNE MUZEUM ORAZ OPOWIEDZMY HISTORIĘ NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY!

* Pamiątkowe eksponaty prosimy dostarczać do Urzędu Gminy w Skrwilnie po uprzednim poinformowaniu (pokój nr 29/ tel. 54 270 00 24 wew. 29)

Aktualności Informacje WYCZEKANA REGIONALNA IZBA HISTORYCZNA NIEBAWEM OTWARTA!

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...