Gmina Skrwilno

Dziś jest: czwartek, 23 września 2021 roku       Imieniny: Bogusława, Tekli
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Inwestycje Aktualności W Okalewskim Pałacu powstanie Regionalna Izba Historyczna

W Okalewskim Pałacu powstanie Regionalna Izba Historyczna

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_Inwestycje_RegionalnaIzbaHistoryczna_P1070357.JPGProjekt związany z przebudową jednego z pomieszczeń w zabytkowym pałacu w Okalewie jest w trakcie realizacji. Modernizację rozpoczęto w połowie kwietnia 2018 roku.
Zakres prac remontowo - konserwatorskich obejmuje m. in.: wykonanie nowych tynków na ścianach wewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę podłóg, wykonanie robót malarskich ścian i sufitów oraz wymianę instalacji elektrycznej.

Pomieszczenie, w którym wcześniej znajdowała się biblioteka, zaadaptowane zostanie na potrzeby Regionalnej Izby Historycznej. Stanowić ona będzie miejsce promocji i rozwoju dziedzictwa lokalnego. Dzięki  inwestycji, Gmina Skrwilna zyska strefę popularyzacji lokalnej historii, związanej z dawnymi mieszkańcami oraz ważnymi wydarzeniami mającymi miejsce na terenie gminy.

Głównym założeniem Izby Historycznej będzie więc gromadzenie i trwała ochrona dóbr kulturalno – historycznych dziedzictwa mieszkańców Gminy Skrwilno oraz propagowanie tych wartości wśród młodego pokolenia.

   

Inwestycje Aktualności W Okalewskim Pałacu powstanie Regionalna Izba Historyczna

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...