Gmina Skrwilno

Dziś jest: czwartek, 23 września 2021 roku       Imieniny: Bogusława, Tekli
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Inwestycje Zrealizowane 2017 Uroczyste otwarcie drogi gminnej Szczawno – Skrwilno

Uroczyste otwarcie drogi gminnej Szczawno – Skrwilno

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_Droga_Szczawno_Skrwilno_2017_P1060940.JPGDroga gminna Nr 120413C Szczawno – Skrwilno od km 0+000 do km 2+ 934 doczekała się nowej nawierzchni asfaltowej i nie tylko……
W dniu 15 listopada 2017 roku odbyło się jej uroczyste otwarcie, którego dokonał Wójt Gminy Skrwilno. Słowa podziękowania za partnerstwo w realizacji przedsięwzięcia skierował do włodarzy sąsiednich gmin, tj.: Gminy Rogowo, Gminy Rypin i Gminy Świedziebnia.

Swoje podziękowanie wyraził również wszystkim pozostałym osobom, które były zaangażowane w realizację przedsięwzięcia.
W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Rogowo, Wójt Gminy Rypin, Przewodniczący i radni Rady Gminy Skrwilno, sołtysi wsi Skrwilno i Szczawno, przedstawiciel Wykonawcy, mieszkańcy miejscowości Szczawno i Skrwilno, przedstawiciele Urzędu Gminy Skrwilno.
Słowo Boże wygłosił oraz poświęcenia drogi dokonał ks. Władysław Jagiełło - Proboszcz parafii pw. św. Anny w Skrwilnie.
Głos również zabrali Wójtowi Gmin, obecni na otwarciu: Wójt Gminy Rogowo - Barbara Nowakowska oraz Wójt Gminy Rypin - Janusz Tyburski, którzy złożyli podziękowanie Wójtowi Gminy Skrwilno nie tylko za zaproszenie na uroczyste otwarcie drogi, ale także za partnerstwo Gminy Skrwilno w realizowaniu projektów przez samorządy, którymi administrują. Uczestnicy uroczystości dokonali symbolicznego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi.
Inwestycja została zrealizowana przy wykorzystaniu środków pochodzących z budżetu państwa w ramach Programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
całkowita wartość inwestycji     2.526.858,65 zł
dotacja z budżetu państwa        1.263.429,00 zł
wkład własny Gminy Skrwilno  1.263.429,65 zł, w tym środki pochodzące od partnerów
w wysokości 644 475,00 zł.

Zasadnicze parametry inwestycji to:

  • nawierzchnia bitumiczna o szerokości 5,0m,
  • jednostronny chodnik o szerokości 2,0 m z dopuszczonym ruchem rowerów,
  • przystanek zakończony peronem oraz lampa zasilana energią solarowo-wiatrową w miejscu przejścia dla pieszych o obrębie skrzyżowania w miejscowości Szczawno,
  • utwardzone zjazdy do pól i posesji,
  • oznakowanie pionowe i poziome oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • nowe oświetlenie na odcinku zwartej zabudowy w miejscowości Skrwilno ul. Leśna - 20 szt. opraw świetlnych typu LED 55W.


Wykonawca robót – STRABAG Sp. z.o.o.

   

Inwestycje Zrealizowane 2017 Uroczyste otwarcie drogi gminnej Szczawno – Skrwilno

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...