Gmina Skrwilno

Dziś jest: czwartek, 23 września 2021 roku       Imieniny: Bogusława, Tekli
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odpady Utrzymanie czystości Dojazd po odbiór śmieci

Dojazd po odbiór śmieci

Drukuj

c_199_162_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_nr_nieruchomo_ci.pngOkazuje się, że na wielu posesjach nie ma oznakowań. Firma odbierająca ma kłopoty z trafieniem do odbiorców. Jest to poważny problem dla gminy i firmy zbierającej odpady.

 Firma musi wpisać w dokumentację, jakie i od kogo odbiera odpady. W związku z tym przypomina się o obowiązku oznaczenia nieruchomości numerem porządkowym i umieszczenia tabliczki na budynku.

Obowiązek umieszczenia tabliczki należy do właścicieli nieruchomości zabudowanych lub innych osób, które takimi nieruchomościami władają, a są uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków.

Tabliczka powinna być umieszczona na budynku lub na ogrodzeniu w widocznym miejscu i utrzymywana w należytym stanie.

W przypadku budynków położonych w głębi nieruchomości tabliczkę umieszcza się również na ogrodzeniu. W miejscowościach posiadających ulice z nazwami - na tabliczce z numerem porządkowym powinna być podana nazwa ulicy. W miejscowościach bez ulic na tabliczce z numerem porządkowym nieruchomości powinna być podana nazwa miejscowości.

Obowiązek umieszczania w widocznym miejscu na nieruchomości czytelnej tabliczki z numerem porządkowym wynika z art. 47b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Tekst jednolity: Dz. U z 2010 r. Nr 193, poz. 1287 z późn. zm.).

Dodatkowo informuje się, że gmina nie pośredniczy w kupnie ani też nie posiada w swoich zasobach tabliczek numeracji porządkowej nieruchomości. Tabliczki należy wykonać na własny koszt wybierając najkorzystniejszą w tym zakresie ofertę usług.

Odpady Utrzymanie czystości Dojazd po odbiór śmieci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...