Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 roku       Imieniny: Justyny, Cypriana
Polish English German Russian

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Sport i rekreacja Regaty Tour de Windsurfing - Puchar Skrwilna - Urszulewo 2013

Regaty Tour de Windsurfing - Puchar Skrwilna - Urszulewo 2013

Drukuj

c_150_100_16777215_0_http___skrwilno.pl_images_stories_galerie_w_artykulach_Tour_de_windsurfing_2013_P1200731.JPG

W niedzielę 4 sierpnia 2013 r. na Jeziorze Urszulewskim już po raz czwarty rozegrano zawody żeglarstwa deskowego z udziałem sportowców klasy europejskiej i światowej. Przybyli m.in.:  

 • Max Wójcik, trzykrotny mistrz świata oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy w klasie Raceboard, które odbyły się w minionym roku w Hiszpanii; niedawno przepłynął na desce windsurfingowej... Bałtyk; więcej informacji tutaj: www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/3465-max-wojcik-doplywa-do-gdyni.html
 • Paweł GardasiewiczW 1996 roku uzyskał nominację na Igrzyska Olimpijskie w Atlancie. Był wówczas najlepszym zawodnikiem w klasie mistral na świecie. Niestety, choroba pokrzyżowała mu plany. Był jednak gościem Honorowym Igrzysk Olimpijskich. Otrzymał nagrodę Fair Play od PKOL, gdyż odstąpił wywalczone przez siebie miejsce innemu zawodnikowi. Na tegorocznych Mistrzostwach Świata Masters w klasie Raceboard rozgrywanych we Włoszech nieopodal Triestu na sześć rozegranych wyścigów wygrał wszystkie!
 • Radosław Furmański – złoty medalista Mistrzostw Europy z Triestu w olimpijskiej klasie RS:X juniorów oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów 2013 ISAF Youth Worlds; 17-letni zawodnik pływa w barwach Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego;

Łącznie w zawodach wystartowało 22 zawodników, w tym reprezentant naszej gminy Artur Manelski.

Aby wyścigi stały się bardziej widowiskowe, komandor regat prowadzący zawody p. Ryszard Przybytek oraz sędzia główny p. Andrzej Steidinger zdecydowali o systemie pucharowym: zawodnicy startowali z linii brzegowej jeziora i tutaj przy boi sygnalizacyjnej kończyli rywalizację. Licznie zgromadzona publiczność mogła zatem z bliska podziwiać umiejętności i zaciętą walkę windsurferów, której końcowe wyniki prezentujemy poniżej:

Klasa RCB:

 1. Max Wójcik (SKŻ Hestia SOPOT)
 2. Maciej Wójcik (SKŻ Hestia SOPOT)
 3. Paweł Gardasiewicz (JKP Warszawa)
 4. Adam Chałupczak (POPIEL Kruszwica)
 5. Artur Manelski (DKŻ Dobrzyń n. Wisłą)

Klasa RSX:

 1. Michał Przybytek (DKŻ Dobrzyń n. Wisłą)
 2. Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń n. Wisłą)
 3. Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń n. Wisłą)

Klasa TECH:

 1. Bartosz Wiak (UKS Osiek n. Wisłą)
 2. Piotr Pawlak (DKŻ Dobrzyń n. Wisłą)
 3. Jakub Kulesza (UKS Osiek n. Wisłą)
 4. Mączkowski Damian (UKS Osiek n. Wisłą)

Między wyścigami redaktor Gazety Pomorskiej Bogumił Drogorób przeprowadził konkursy dla młodzieży z wiedzy o windsurfingu. Wszyscy uczestnicy zawodów i konkursów otrzymali puchary i wartościowe nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów:

-        organizatorzy: Nadleśnictwo Skrwilno i Gmina Skrwilno,

-        sponsorzy:      Tartak Usługowo-Produkcyjny Bogdan Manelski z Urszulewa,

EMIX Rusinowo,

PHU BUDOMEX Dariusz Rzeszotarski Sierpc

HADEPOL Rypin

Prezes spółki PBRiOT Megagaz S.A. p. Zbigniew Sowiński

WOK Stefania Wiśniewska Brodnica

 

Sportowcy – uczestniczący przecież w zawodach klasy mistrzowskiej w kraju i za granicą, w kurortach i na akwenach Europy, Azji i Ameryki Pn. – zgodnie zachwycali się sympatyczną atmosferą podczas zmagań, życzliwością kibiców oraz profesjonalną organizacją urszulewskich regat „Tour de Windsurfing”.

 

   

Więcej zdjęć w galerii.

Sport i rekreacja Regaty Tour de Windsurfing - Puchar Skrwilna - Urszulewo 2013

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...