Gmina Skrwilno

Dziś jest: czwartek, 18 kwietnia 2024 roku       Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odpady Filmy edukacyjne

Filmy edukacyjne

Nie wierz w bociany...

Drukuj

Nie wierz w bociany ... zrób to sam. Takim hasłem chcemy zachęcić mieszkańców województwa kujawsko - pomorskiego do segregacji odpadów.
Od jakiegoś czasu można zobaczyć spot promujący tę ideę. Zapraszamy do obejrzenia:

I pamiętajmy, że:

  • odzyskując 1 tonę makulatury, chronimy 17 drzew,
  • przetworzenie 1 tony folii, daje surowiec na produkcję 55 550 toreb na zakupy,
  • recykling 1 tony złomu stalowego oszczędza 1,5 tony rudy, 0,5 tony koksu i 3 kg cyny.

 

 

Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

Nie zaśmiecaj swojego sumienia

Drukuj

nie zaśmiecaj swojego sumienia

Nie zaśmiecaj swojego sumienia!

Spalasz śmieci za domem? Wywozisz je do lasu? Nie segregujesz?... To „grzech ekologiczny”! Rusza emisja spotów edukacyjnych w ramach największej dotąd kampanii społecznej Ministerstwa Środowiska poświęconej wyrabianiu ekologicznych nawyków postępowania ze śmieciami.

 

Nie pal śmieci w domu

 

Segreguj śmieci

 

Stop dzikim wysypiskom

 

Spoty radiowe

 

Odpady to obecnie jeden z najważniejszych problemów ekologicznych. W Polsce obowiązuje już nowoczesne prawo wzorowane na normach unijnych, dotyczące m.in. konieczności zbiórki zużytych baterii czy recyclingu starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Z roku na rok podnoszone są wymagania dotyczące np. poziomów odzysku poszczególnych surowców czy recyclingu. Krok po kroku przygotowujemy się do osiągnięcia standardów, które inne kraje europejskie zdołały już wypracować, ratując się przed utonięciem w śmieciach.

 

Ale o skuteczności zmieniającego się prawa decyduje jego przestrzeganie i codzienne nawyki każdego z nas. Dbanie o środowisko nie jest zarezerwowane dla rządów. Każdy z nas codziennym zachowaniem ma wpływ na swoje otoczenie.

Dlatego Ministerstwo Środowiska zachęca Polaków do świadomego i zgodnego z zasadami ekologii obchodzenia się ze śmieciami

 

Odpady to obecnie jedno z największych wyzwań środowiskowych. Wiele  udało się już osiągnąć, zmieniając prawo i dostosowując standardy, tu planujemy też dalsze zdecydowane działania, żeby kompleksowo uregulować cały sektor. Ale żeby przestać ciągnąć się w ogonie Europy, jeśli chodzi np. o odzyskiwanie surowców z odpadów czy recycling, potrzebujemy więcej edukacji i zmiany zachowań. Dlatego uruchamiamy największą dotychczas kampanię społeczną poświęconą temu tematowi – podkreśla prof. Andrzej Kraszewski, minister środowiska.

Źródło: Ministerstwo Środowiska
 

Nasze śmieci

Drukuj

Wkrótce zmienią się zasady odbierania odpadów od każdego z nas. Do tej pory umowy na wywóz śmieci podpisywali właściciele nieruchomości, od przyszłego roku zrobią to gminy.

 

Kampania społeczna i strona internetowa www.naszesmieci.pl prezentują sposoby na to, jak postępować ze śmieciami, żeby było ich jak najmniej. Informują również o ważnych zmianach w przepisach dotyczących systemu gospodarowania odpadami w Polsce.

 

 

 

 

 

Źródło: Ministerstwo Środowiska

Złoto na wysypisku

Drukuj

Dlaczego warto segregować odpady, jak wytwarzać z nich energię i o tym jak sprawić aby ze zwykłych śmieci stały się energią. O tym opowiada film zrealizowany przez WFOŚiGW w Olsztynie pt. "Złoto na wysypisku".


Film zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej RPO Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.

 

Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

Odpady Filmy edukacyjne

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...