Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 23 czerwca 2024 roku       Imieniny: Wandy, Zenona
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Odpady Utrzymanie czystości

Utrzymanie czystości

Harmonogram wywozu odpadów z Gminy Skrwilno

Drukuj

Czytaj całość

Harmonogram wywozu odpadów
z Gminy Skrwilno

Czytaj całość

Nieprawidłowa segregacja odpadów

Drukuj

Przeprowadzona kontrola wykazała nieprawidłowości segregacji odpadów !!!

Ze względu na potwierdzone bardzo liczne przypadki nieprawidłowej segregacji odpadów komunalnych przez mieszkańców naszej gminy apelujemy o zapoznanie się z poniższymi zasadami zbiórki selektywnej i stosowanie ich w praktyce. W związku z powyższym PRZESTRZEGAMY – iż w przypadku stwierdzenia niewłaściwej zawartości  odbieranych  worków na tworzywa sztuczne i metal, papier, szkło oraz pojemników na odpady zmieszane będziemy zmuszeni, na podstawie art. 9f ustawy z dn. 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 1399 ze zm.),  naliczyć opłatę jak za odbiór odpadów gromadzonych w sposób nieselektywny.

Czytaj całość

Podmiot odbierający odpady

Drukuj

Podmiot odbierający odpady komunalne
z terenu gminy Skrwilno


W wyniku przeprowadzonego postępowania o udzieleniu zamówienia publicznego na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Skrwilno od 1 stycznia w 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku, wybrano konsorcjum firm:

Czytaj całość

Zbiórka elektrośmieci!

Drukuj

Czytaj całośćZbiórka elektrośmieci!

1-2 października 2014 r.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, pochodzących z gospodarstw domowych.

Informacje o osiągniętych przez gminę wymaganych poziomach recyklingu

Drukuj

Czytaj całość

Informacje o osiągniętych przez gminę wymaganych poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami
oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w 2014 r.

Informacja o osiągniętych poziomach recyklingu wynika z art. 3 ust. 2 pkt. 9 lit. c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., Poz. 1399 z późn. zm.).

Dotychczas większość produkowanych śmieci trafiała na składowiska. Dzięki zmianie w prawie odpadowym wynikającym, m.in. z obecności Polski w Unii Europejskiej, będziemy dążyć do minimalizacji ilości odpadów unieszkodliwianych w taki sposób   i zwiększania odzysku i recyklingu śmieci.

 

Strona 1 z 4

Odpady Utrzymanie czystości

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...