Gmina Skrwilno

Dziś jest: czwartek, 18 lipca 2024 roku       Imieniny: Erwina, Kamila
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Projekty społeczne Multimedialna wystawa skarbu ze Skrwilna

Multimedialna wystawa skarbu ze Skrwilna

Multimedialna wystawa skarbu ze Skrwilna

Drukuj

Trwają przygotowania do realizacji projektu pn. „Multimedialna wystawa skarbu ze Skrwilna". Inicjatywa rusza wiosną 2021 roku. Celem projektu określono zwiększenie aktywizacji społeczności gminy Skrwilno do pielęgnowania lokalnego patriotyzmu poprzez wspólne przygotowanie wystawy multimedialnej upamiętniającej odnalezienie w gminie Skrwilno skarbu. W związku z tym, zakupione zostanie stanowisko multimedialne wraz z ekranem dotykowym oraz dopasowaną indywidualnie aplikacją.

W ramach projektu podjęto działania związane z gromadzeniem materiałów (z różnych źródeł) niezbędnych do stworzenia multimedialnej wystawy. Zebrana dokumentacja, w postaci zdjęć, filmów, gazet, wspomnień związanych z wydarzeniami pamiętnego okresu zebrana zostanie w multimedialną postać, by służyć na długie lata przyszłym pokoleniom.

Gminie Skrwilno, po cennym znalezisku XIX w. pozostała jedynie pamięć. Skarb aktualnie znajduje się w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Narzędzie zakupione w projekcie stanowiło będzie zatem realny obraz wiekopomnych wydarzeń. Ponadto posłuży do ciekawego, innowacyjnego podejmowania działań na rzecz pielęgnacji lokalnego patriotyzmu.

Projekt w całości dofinansowany został przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, dzięki czemu Gmina Skrwilno nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Całkowita wartość projektu to 30 000 zł.

Czytaj całość

Projekty społeczne Multimedialna wystawa skarbu ze Skrwilna

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...