Gmina Skrwilno

Dziś jest: czwartek, 18 lipca 2024 roku       Imieniny: Erwina, Kamila
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Informacje Złóż PIT w Urzędzie Gminy Skrwilno

Złóż PIT w Urzędzie Gminy Skrwilno

Drukuj

Szanowni Państwo,

w celu ułatwienia mieszkańcom dokonania rozliczenia dochodów za rok 2013, we współpracy z Urzędem Skarbowym w Rypinie, uruchomiony zostanie Punkt Obsługi Podatnika, w którym pracownicy Urzędu Skarbowego w Rypinie udzielać będą informacji z zakresu wypełniania i składania zeznań podatkowych PIT-37 za rok 2013.

Urzędnicy skarbowi będą dostępni dla mieszkańców gminy Skrwilno w siedzibie Urzędu Gminy w czwartek 27 lutego 2014 r. w godzinach od 9.00 do 13.00 (pokój nr 12 – I piętro). Przygotują dla podatników formularze podatkowe oraz broszury informacyjne. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe, wyjaśnią również zasady stosowania ulg i odliczeń podatkowych.

Uruchomione zostanie także specjalne stanowisko komputerowe umożliwiające wysłanie zeznania przez internet. Z pomocą pracownika urzędu skarbowego możliwe będzie złożenie zeznania PIT-37 w formie elektronicznej. Rozliczenia będą prowadzone przez system e-deklaracje, a podatnicy otrzymają urzędowe potwierdzenia złożenia PIT-ów.

Osoby, które będą chciały rozliczyć się w Urzędzie  Gminy w sposób elektroniczny, przed przystąpieniem do złożenia zeznania za 2013 r. powinny przygotować:

  • dowód osobisty
  • kwotę przychodu z zeznania za 2012 r.
  • informacje od płatników (zakładów pracy) o uzyskanych dochodach w 2013 r.
  • dokumenty potwierdzające odliczenia (jeżeli chcą skorzystać z ulg podatkowych)


Pragniemy również poinformować naszych mieszkańców, że podobnie jak w latach ubiegłych została uruchomiona strona internetowa dedykowana akcji - www.szybkipit.pl. Stanowi ona kompendium wiedzy na temat rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Są na niej formularze podatkowe, kalkulatory, broszury informacyjne i inne niezbędne informacje, które mają pomóc podatnikom w rozliczaniu. Dodatkowo na stronie przygotowana jest aplikacja umożliwiająca zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi od ekspertów Krajowej Informacji Podatkowej. Na stronie zamieszczone są też filmy oraz spoty radiowe promujące kampanię.

Serdecznie zapraszamy!

Aktualności Informacje Złóż PIT w Urzędzie Gminy Skrwilno

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...