Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 01 października 2023 roku       Imieniny: Danuty, Remigiusza
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Skrwilno i okolice Nasze miejsca Witacz Sołectwa Szczawno na Dożynki Gminno-Parafialne w Skrwilnie

Witacz Sołectwa Szczawno na Dożynki Gminno-Parafialne w Skrwilnie

Drukuj

Witacz Sołectwa Szczawno na Dożynki Gminno-Parafialne w Skrwilnie

Podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Skrwilnie, dnia 2 września br. odbyło się rozstrzygnięcie gminnego etapu konkursu „Pomysłowy Witacz Dożynkowy 2023”. Nagrodą główną była możliwość zgłoszenia witacza z Gminy Skrwilno do udziału w wojewódzkim etapie w/w konkursu.

Witacz wykonany przez mieszkańców sołectwa Szczawno okazał się nietuzinkowym, niespotykanym projektem. Bazą dla koncepcji witacza jest motyw towarzyszącego miejscowości jeziora Skrwileńskiego oraz istniejącej nad nim chaty rybaka.

Właśnie chatę rybaka, tradycję rybołówstwa i rolnictwa tradycyjnego uczyniono tematem przewodnim witacza.

Architektura instalacji to kilka głównych elementów: chata rybaka, wieżyczka i zegar – przypominający o czasie i miejscu dożynek, jezioro połączone z pomostem i podwórzem chaty oraz figura siedzącego rybaka. Elementy uzupełniające kompozycję to: trzcinowy płotek przy brzegu jeziora, tradycyjne stojaki do suszenia siana. Na środku podwórza zaimprowizowano ognisko, na którym pieką się ryby złowione przez rybaka.

Przy tworzeniu tej niecodziennej „budowli” pomysłowi mieszkańcy sołectwa Szczawno wykorzystali różnorodne materiały ze słomy, balotów czy drewna. Użyte zostały także kwiaty polne, zagrodowe, owoce z przyzagrodowego sadu, warzywa jesienne, trzcina oraz wiele innych elementów dekoracyjnych.

Witacz w postaci Chaty Rybaka to zupełnie nowy pomysł aranżacji „dożynkowej” przestrzeni stanowiący doskonałą wizytówkę promującą Gminę Skrwilno.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  


Skrwilno i okolice Nasze miejsca Witacz Sołectwa Szczawno na Dożynki Gminno-Parafialne w Skrwilnie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...