Gmina Skrwilno

Dziś jest: poniedziałek, 27 maja 2024 roku       Imieniny: Jana, Juliusza
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Sport i rekreacja Witacz na Dożynki Gminno-Parafialne w Skrwilnie 2022

Witacz na Dożynki Gminno-Parafialne w Skrwilnie 2022

Drukuj

Podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Skrwilnie, dnia 3 września br. odbyło się rozstrzygnięcie gminnego etapu konkursu „Pomysłowy Witacz Dożynkowy 2022”. Nagrodą główną była możliwość zgłoszenia wygranego witacza z Gminy Skrwilno do udziału w wojewódzkim etapie w/w konkursu.

Witacz wykonany przez mieszkańców zwycięskiego sołectwa zaskakuje rozmachem, gdyż składa się z wielu elementów. Kompozycję dożynkową stanowią następujące figury: koń z wozem, krowa, świnki z prosiętami, 2 kury oraz wiatrak.

Nie zapomniano także o umieszczeniu odpowiednich transparentów zapraszających w sposób humorystyczny na Dożynki Gminno – Parafialne, które miały miejsce w Skrwilnie 3 września br.

Wykonanie witacza dowiodło wniosku, iż kreatywność mieszkańców wsi nie zna granic!

Przy tworzeniu małego „dzieła sztuki” wykorzystano różnorodne materiały: słomę w belach owijanych, słomę w belach bez owijania, słomę w kostkach, kukurydzę, dynie, drewniane konstrukcje, kany do mleka, worki po mące, stare dzbany, kosy oraz żywe kwiaty – słoneczniki.

Pomysł aranżacji przestrzeni w formie wykonanego witacza stanowi doskonałą wizytówkę Gminy Skrwilno.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Sport i rekreacja Witacz na Dożynki Gminno-Parafialne w Skrwilnie 2022

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...