Gmina Skrwilno

Dziś jest: niedziela, 23 czerwca 2024 roku       Imieniny: Wandy, Zenona
Polish English German Russian

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Sport i rekreacja Gminny Dzień Babci i Dziadka połączony z Charytatywnym Turniejem Drużyn Organizacji, Instytucji i Zakładów Pracy.

Gminny Dzień Babci i Dziadka połączony z Charytatywnym Turniejem Drużyn Organizacji, Instytucji i Zakładów Pracy.

Drukuj

7

 22 stycznia w Hali Sportowej w Skrwilnie świętowaliśmy Gminny Dzień Babci i Dziadka połączony z Charytatywnym Turniejem Drużyn Organizacji, Instytucji i Zakładów Pracy.

Pierwsza część niedzielnego wydarzenia miała uroczysty charakter. Po przywitaniu gości odbyły się inscenizacje dedykowane Babciom i Dziadkom. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci z przedszkola gminnego w Skrwilnie oraz uczniowie szkół podstawowych gminy Skrwilno.

 Jako pierwsza zaprezentowała się grupa sześciolatków z Zespołu Szkół w Skrwilnie, przedstawiając „Humorystyczną scenkę z okazji Dnia Babci i Dziadka”. Dzieci wykazały się taneczno-aktorskimi umiejętnościami, co spowodowało, że uśmiechom na twarzach seniorów nie było końca.

 Kolejną dawkę pozytywnych emocji dostarczyli uczniowie z klas I, II i III Szkoły Podstawowej w Okalewie. W prezentowanym przez siebie spektaklu przekazali widzom „O Babci i Dziadku słów kilka”, wplatając w całość 2 utwory muzyczne: „Wszystko dla Ciebie” oraz „Piosenkę dla Babci i Dziadka”.

 Jako ostatni tego dnia wystąpili młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Skudzawach, której uczniem jest Filip Zaniecki - dzielny bohater, któremu wszyscy bardzo kibicują oraz pragną pomóc w procesie Jego leczenia.

Uczniowie wykonali kolejno: piosenkę pt. „W albumie rodzinnym”, która wybrzmiała z ust Julii Suleckiej; układ taneczny zaprezentowany przez pierwszoklasistów; piosenkę pt. „Nasi kochani Babcia i Dziadek” wyśpiewaną przez Paulinę Sobolewską oraz układ taneczny, który należał do uczennic z klas VII i VIII.

Na zakończenie uczniowie Szkoły Podstawowej w Skudzawach zaproponowali przybyłym na uroczystość gościom wspólną zabawę w postaci „szkolnej belgijki”.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom ze szkół gminy Skrwilno, którzy z otwartym sercem zaangażowali się w przygotowanie oraz przedstawienie tej wyjątkowej akademii słowno-muzycznej.

Gminny Dzień Babci i Dziadka odbywający się w Hali Sportowej okazał się doskonałą okazją, by oficjalnie rozwiązać konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA LAURKA DLA BABCI I DZIADKA” organizowany przez Gminny Dom Kultury w Skrwilnie, a także wręczyć nagrody zwycięzcom, którym SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Dzięki plastycznym kompozycjom stworzonym w konkursie przez dzieci z klas 0 – III powstała wystawa, która okazała się wspaniałą niespodzianką dla przybyłych tego dnia Babć i Dziadków.

Dodatkową atrakcją była profesjonalna fotobudka, w której Dziadkowie wraz z wnukami mogli wykonać sobie zabawne, pamiątkowe zdjęcia z odpowiednią dedykacją. Fotobudka dostępna była od początku aż do zakończenia imprezy.

Ponadto z inicjatywy Samorządu Gminy Skrwilno dla Babć i Dziadków przygotowano słodko-zdrowe upominki.

Kolejną propozycją było stoisko zaaranżowane przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Skudzaw, gdzie można było nabyć łakocie typu: ciasto, gofry, popcorn czy watę cukrową.

Podziękowania kierujemy w stronę Pań z KGW, które zrobiły wszystko, co w ich mocy, by wspomóc działania prowadzące do pomocy Filipowi!

Na najmłodszych tego dnia czekały wielobarwne balony napełnione helem.

Od godz. 15:00 rozpoczęto II część niedzielnego wydarzenia - zmagania w CHARYTATYWNYM TURNIEJU DRUŻYN INSTYTUCJI, ORGANIZACJI ORAZ ZAKŁADÓW PRACY. Do rozgrywek przystąpiło 10 pięcioosobowych zespołów: Nadleśnictwo Skrwilno, Urząd Gminy Skrwilno, Radni i Sołtysi Gminy Skrwilno, Szkoła Podstawowa w Skudzawach, Szkoła Podstawowa w Okalewie, Zespół Szkół w Skrwilnie, OSP Przywitowo, OSP Skrwilno, ZPM Żbikowscy, Tartak Urszulewo.

Uczestnicy zawodów zmagali się w 8 konkurencjach-zabawach przewidzianych na ten dzień:

 • 1.Slalom – każdy zawodnik z drużyny musiał wykonać jedno z poniższych zadań: znalezienie 10 par identycznych obrazków, kozłowanie piłką do koszykówki przemieszczając się między pachołkami, przejście z piłeczką do ping ponga umieszczonej na łyżce stołowej, prowadzenie piłki do piłki nożnej między pachołkami, napompowanie balona do pęknięcia.
 • 2.Państwa miasta – kapitan każdej drużyny losował literę, po czym drużyna uzupełniała kolumny z kategoriami na wybraną wcześniej literę alfabetu.
 • 3.Kręgle (zadanie dla kobiety) – zadaniem zawodniczek było strącenie kręgli stojących na parkiecie za pomocą piłeczki tenisowej z odległości 10m.
 • 4.Słowa za słowo – kapitan drużyny losował jedno długie słowo, z którego liter drużyna musiała ułożyć jak najwięcej innych wyrazów.
 • 5.Rzuty do kosza – zadaniem drużyny było wykonanie jak największej ilości celnych rzutów do kosza w czasie 2 min.
 • 6.Rzuty do celu – jedna kobieta oraz jeden mężczyzna z każdej drużyny wykonywali po 3 rzuty do wyznaczonych trzech celów na parkiecie.
 • 7.Ubijanie białka jajka (zadanie dla mężczyzny) – jeden przedstawiciel z każdej drużyny miał za zadanie ubić białko z jaj na sztywną pianę. Zakończenie zadania polegało na odwróceniu do góry nogami miski z pianą.
 • 8.Konkurencją finałową było przeciąganie liny. Sugerując się postaciami z wiersza Juliana Tuwima „Rzepka” uczestnicy wykonali zadanie w odpowiednich do swojej roli strojach.
 • W związku z tym, iż turniej miał charakter dobrej zabawy, nie zaś rywalizacji, na zakończenie wszystkie biorące w nim udział drużyny organizacji, instytucji oraz zakładów pracy otrzymały pamiątkowe puchary.

  Wynik w przypadku tej imprezy był sprawą drugorzędną. Liczył się szczytny cel - zebranie funduszy, które będą przeznaczone leczenie onkologiczne mieszkańca Gminy Skrwilno – Filipa Zanieckiego.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom, które swoją postawą oraz udziałem w turnieju zechciały wspomóc akcję charytatywną.

  Mamy nadzieję, iż wydarzenie minionej niedzieli wypełniło radością ten szczególny dzień!

   

  Kwota pieniężna zebrana do puszek kwestarskich podczas wydarzenia: 14 527,54 zł

  Cel: leczenie onkologiczne mieszkańca Gminy Skrwilno – Filipa Zanieckiego

  Nr zbiórki: 2023/107/KS

  Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy – po raz kolejny BARDZO WSZYSTKIM PAŃSTWU DZIĘKUJEMY!

  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1 gallery1
  gallery1 gallery1  

  Sport i rekreacja Gminny Dzień Babci i Dziadka połączony z Charytatywnym Turniejem Drużyn Organizacji, Instytucji i Zakładów Pracy.

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...