Gmina Skrwilno

Dziś jest: poniedziałek, 27 maja 2024 roku       Imieniny: Jana, Juliusza
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Uroczystość patriotyczno-religijna w hołdzie ofiar hitleryzmu w Raku

Uroczystość patriotyczno-religijna w hołdzie ofiar hitleryzmu w Raku

Drukuj

c_150_100_16777215_0___images_stories_galerie_w_artykulach_Uroczystosc_w_Raku_2011_PA160095.JPGW 72 rocznicę hitlerowskiej zbrodni na mieszkańcach powiatu rypińskiego, jak każdego roku w procesji pamięci spod Kościoła w Skrwilnie udaliśmy się do lasu, w Raku, gdzie przy pamiątkowej tablicy z krzyżami oddaliśmy hołd pomordowanym.

Otwierając uroczystość Wójt Gminy Skrwilno – Dariusz Kolczyński powitał wśród licznie zebranych w miejscu pamięci m.in. wiceministra w MSWiA Zbigniewa Sosnowskiego, posła Zbigniewa Girzyńskiego, radnego sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Pawła Zgórzyńskiego, starostę rypińskiego Marka Tyburskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Rypińskiego Krzysztofa Cegłowskiego, burmistrza miasta Rypin Pawła Grzybowskiego, wójta gminy Rypin Janusza Tyburskiego, dyrektora Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie Andrzeja Szalkowskiego, radnych powiatu, gminy, przedstawicieli kombatantów oraz placówek oświatowych.

Wszyscy zebrani po wysłuchaniu okolicznościowego programu słowno-muzycznego, przygotowanego przez uczniów i nauczycieli skrwileńskiego gimnazjum, w nastroju zadumy i skupienia wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej.


Na zakończenie uroczystości wysłuchano okazjonalnych wystąpień przybyłych na tę uroczystość gości, po czym przybyłe delegacje i rodziny pomordowanych złożyły wieńce pod tablicą upamiętniającą ofiary hitleryzmu w skrwileńskim lesie.

Zdjęcia z uroczystości

Aktualności Wydarzenia Uroczystość patriotyczno-religijna w hołdzie ofiar hitleryzmu w Raku

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...