Gmina Skrwilno

Dziś jest: poniedziałek, 27 maja 2024 roku       Imieniny: Jana, Juliusza
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia KONCERT MUZYKI FILMOWEJ W Skrwilnie 12.02.2023

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ W Skrwilnie 12.02.2023

Drukuj

329404405 649889263558208 8356499143281337408 n

 12 lutego br. o godz. 17:30 w Świetlicy Wiejskiej w Skrwilnie odbył się koncert Orkiestry Dętej Gminy Skrwilno. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia była muzyka filmowa.Muzyczne widowisko zapoczątkowała Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Skrwilnie – Pani Magdalena Mrowińska – witając przybyłych gości oraz przedstawiając ostatnie osiągnięcia orkiestrantów.

Całość muzycznego spektaklu poprowadzona została przez kapelmistrza – Konrada Mazurowskiego, który przed każdym z utworów starał się przybliżyć widzom wiedzę nt. kompozytorów oraz filmów, z których muzyka wybrzmiała w niedzielny wieczór.

W koncertowym repertuarze pojawiły się następujące utwory: Axel F, I will follow him, The Lion King, mieszanka melodii filmowych, The greatest showman, Pearl Harbor, The Blues Brothers Revue, My hearts will go on, Mamma Mia oraz Bella Ciao. Nie zabrakło także bisów, którymi Orkiestra Dęta Gminy Skrwilno ukoiła niedosyt swych fanów.

Chcąc, by muzyka zawładnęła widownią w całości, na dużym ekranie pojawiły się odpowiednio dobrane kadry produkcji filmowych.

Repertuar koncertowego wieczoru był bogaty i różnorodny. Ciekawe aranżacje muzyczne nadały wydarzeniu niepowtarzalnego charakteru.

Na zakończenie koncertu, tradycyjnie, słowa podziękowania i uznania w kierunku gminnej orkiestry oraz przybyłych widzów skierował Wójt Gminy Skrwilno – Pan Dariusz Kolczyński.

Przemówienie wygłosiła także Pani Poseł na Sejm RP – Joanna Borowiak, gość specjalny niedzielnego wydarzenia, nie kryjąc swego zachwytu oraz fascynacji Orkiestrą Dętą Gminy Skrwilno.

Wykonanie okazało się emocjonujące dla wszystkich przybyłych, czego dowodem jest fakt, iż występ podsumowany został owacjami na stojąco.

Ogromnie cieszy nas, iż miłośnicy dobrej muzyki wypełnili salę po brzegi, świetnie się przy tym bawiąc oraz słuchając utworów znanych ze światowego kina.

Państwa liczna obecność oraz zadowolenie z oferowanych przez nas przedsięwzięć stanowi niesamowitą motywację do kolejnych działań o podobnym charakterze!

DZIĘKUJEMY ! ! !

Przypomnijmy, iż Orkiestra Dęta Gminy Skrwilno powstała w czerwcu 2021 roku i działa pod egidą Gminnego Domu Kultury w Skrwilnie. Aktywnie uczestniczy  w życiu kulturalnym gminy. Muzycy swoimi występami uświetniają najważniejsze wydarzenia, także w powiecie. Uczestniczą w konkursach i przeglądach konkursowych. Repertuar orkiestry to marsze, hymny, pieśni religijne i utwory muzyki klasycznej. Nie brakuje w nim muzyki rozrywkowej i filmowej, o czym można było się przekonać podczas niedzielnego koncertu.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Aktualności Wydarzenia KONCERT MUZYKI FILMOWEJ W Skrwilnie 12.02.2023

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...