Gmina Skrwilno

Dziś jest: czwartek, 18 lipca 2024 roku       Imieniny: Erwina, Kamila
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Uroczyste otwarcie nowego Gimnazjum w Skrwilnie

Uroczyste otwarcie nowego Gimnazjum w Skrwilnie

Drukuj

c_150_100_16777215_0___images_stories_galerie_w_artykulach_OtwarcieGimnazjum_1.JPGWe wtorek 28 stycznia o godz. 10.oo w hali sportowej dokonano uroczystego otwarcia nowego Gimnazjum w Skrwilnie. Na tę chwilę czekała cała społeczność naszej gminy, a szczególnie uczniowie i nauczyciele.

Na uroczystość przybyli m.in.: poseł na Sejm RP p. Zbigniew Sosnowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego p. Sławomir Kopyść, radny sejmiku p. Paweł Zgórzyński, kurator oświaty p. Anna Łukaszewska, dyrektor PSSE w Rypinie p. Renata Lasińska-Kostrzewa, starosta rypiński p. Marek Tyburski, przedstawiciele wykonawcy firmy BUDOMEX z Sierpca i firm wspomagających, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, radni Gminy Skrwilno, dyrektor Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej p. Andrzej Szalkowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Skrwilno p. Jacek Soborski, księża, dyrektorzy gminnych szkół i placówek oświatowych, pracownicy Urzędu Gminy w Skrwilnie, nauczyciele i młodzież Gimnazjum w Skrwilnie, nauczyciele emeryci oraz mieszkańcy naszej gminy.


Uroczystość rozpoczęła się piękną częścią artystyczną przygotowaną przez głównych beneficjentów przedsięwzięcia, czyli gimnazjalistów - pod kierunkiem nauczycieli: p. Iwony Sękowskiej, p. Mirosławy Watkowskiej i p. Grzegorza Kowalskiego.
Wójt Gminy Skrwilno p. Dariusz Kolczyński opowiedział o genezie projektu gimnazjum, problemach podczas budowy i wsparciu finansowym ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Serdecznie dziękował wszystkim, których wysiłek i zaangażowanie doprowadziły przedsięwzięcie do szczęśliwego końca.

W przemówieniach dyrektora Zespołu Szkół p. Iwony Jeżewskiej-Świeżak oraz zaproszonych gości powtarzał się motyw wielkiej radości z nowego budynku, zachwytu nad jego rozmachem i nowoczesnością - oraz wdzięczności, szacunku i uznania dla wszystkich ludzi wspierających realizację projektu - ze szczególnym wyróżnieniem gospodarza gminy wójta p. Dariusza Kolczyńskiego, który - wspierany przez zgodną Radę Gminy - dzięki wytrwałości, pracowitości i wierze w sens marzeń o lepszej przyszłości realizuje kolejną ważną inwestycję służącą społeczności gminy Skrwilno.

Goście udali się do nowego budynku gimnazjum, gdzie na korytarzu przy wejściu głównym dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, a ks. W. Jagiełło poświęcił obiekt. Następnie wszyscy mieli możliwość podziwiania nowej szkoły.

 

Informacja dotycząca otwarcia nowego budynku Gomnazjum w Skrwilnie ukazała się również na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Więcej zdjęć w galerii.

Aktualności Wydarzenia Uroczyste otwarcie nowego Gimnazjum w Skrwilnie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...