Gmina Skrwilno

Dziś jest: piątek, 18 stycznia 2019 roku       Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia V TURNIEJ SOŁECTW GMINY SKRWILNO

V TURNIEJ SOŁECTW GMINY SKRWILNO

Drukuj

c_150_100_16777215_0___images_stories_galerie_w_artykulach_V_Turniej_Solectw_galeria_P7190078.JPGW V Turnieju Sołectw Gminy Skrwilno, który odbył się w sobotę 19 lipca w urokliwym parku dworskim, wzięło udział 14 sołectw. Zawodnicy w 5-osobowych składach walczyli w następujących konkurencjach: obieranie ziemniaków, rzut gumiakiem, turlanie balota, rzut jajkiem, dojenie sztucznej krowy oraz wyścigi na 3-osobowych nartach. Po zaciętych, ale prowadzonych w duchu fair play zmaganiach punktowane miejsca zajęły odpowiednio sołectwa:
 

  • Rak
  • Ruda
  • Urszulewo

Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały z rąk Wójta Gminy Skrwilno p. Dariusza Kolczyńskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Skrwilno p. Roberta Celebuckiego pamiątkowe puchary.

W zabawnym quizie wiedzy o Gminie Skrwilno dla drużyn pań sołtys oraz panów sołtysów, przygotowanym przez Stowarzyszenie Grodzisko, zwyciężyła drużyna żeńska, ale oba zespoły otrzymały stosowną do upalnego dnia nagrodę.

Swoje umiejętności kulinarne zaprezentowały po raz kolejny Koła Gospodyń Wiejskich z Czarni Małej, Szustka, Rudy, Przywitowa i Okalewa. Stoiska z przygotowanymi przez panie pysznościami były oblegane od samego początku imprezy.

O godz. 17.oo dyrektor Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej p. Andrzej Szalkowski ze współpracownikami zaprezentował scenki rodzajowe z życia dawnej szlachty w ramach patrolu historycznego, przybliżając gościom pikniku naszą sarmacką obyczajowość z minionych epok.

Od godz. 20.oo bawił licznie zebranych gości lokalny zespół ERATOX i Przemysław Budka. Impreza była przednia!

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom zabawy, mieszkańcom Gminy Skrwilno i gościom, za kulturalne spędzenie wolnego czasu w tak pięknym miejscu, jakim jest zrewitalizowany park dworski, oraz za współodpowiedzialność i poszanowanie dla wspólnego dobra, które ma służyć nam - i następnym pokoleniom.

Do zobaczenia za rok na VI Turnieju Sołectw Gminy Skrwilno!

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Więcej zdjęć w galerii.

Aktualności Wydarzenia V TURNIEJ SOŁECTW GMINY SKRWILNO

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...