Gmina Skrwilno

Dziś jest: poniedziałek, 18 lutego 2019 roku       Imieniny: Konstancji, Maksyma
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Gimnazjum w Skrwilnie

Uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Gimnazjum w Skrwilnie

Drukuj

c_150_100_16777215_0___images_stories_galerie_w_artykulach_NadanieImieniaGimnazjum_1.jpgO tym, że dobra szkoła nie może być szkołą antyreligijną czy neutralną światopoglądowo, mówił ks. biskup Piotr Libera 6 listopada w Skrwilnie. Mszą św. w kościele pw. św. Anny zainaugurowano uroczystości związane z ustanowieniem św. Jana Pawła II patronem Gimnazjum.

Biskup Płocki życzył szkole, by Patron wspierał ich w budowaniu świata opartego na wartościach chrześcijańskich, bowiem wybór konkretnego patrona w przypadku instytucji takiej, jaką jest  szkoła „jest jednocześnie wyborem pewnego modelu wychowawczego, jaki dana placówka chce realizować”. Patron szkoły powinien cieszyć się na tyle wielkim autorytetem, aby być przykładem do naśladowania.

Po Mszy św. jej uczestnicy przejechali do Gimnazjum, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości m.in. odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Uczestniczyli w niej przedstawiciele lokalnego samorządu i władz oświatowych, duchowieństwo z proboszczem parafii ks. kan. Władysławem Jagiełło, nauczyciele z dyrektor Iwoną Jeżewską-Świeżak, rodzice i goście.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Aktualności Wydarzenia Uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Gimnazjum w Skrwilnie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...