Gmina Skrwilno

Dziś jest: czwartek, 20 lutego 2020 roku       Imieniny: Leona, Ludomiła
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Nordic Walking 2016

Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Nordic Walking 2016

Drukuj

c_150_100_16777215_0___images_stories_galerie_w_artykulach_NW_2016_P1040497.JPGDo naszego kalendarza imprez wpisało się kolejne ważne wydarzenie sportowe. Nordic Walking – to dyscyplina sportowa, która wymaga wytrwałości oraz posiada więcej zalet niż jazda na rowerze czy bieganie. Nordic walking angażuje nie tylko nogi ale również ręce, ramiona oraz klatkę piersiową. Dzięki zastosowaniu kijków odciążone zostają kolana, które na ogół szybko dają się we znaki osobom uprawiającym np. jogging.

W minioną niedzielę odbyła się pierwsza w naszej gminie edycja Pucharów Regionalnych pod nazwą „Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Nordic Walking”. Organizatorami byli: Polska Federacja Nordic Walking, Nadleśnictwo Skrwilno oraz Gmina Skrwilno.

Zapisów oraz rejestracji zawodników dokonywano w dniu imprezy już od godziny 8.30. Następnie przeprowadzono wspólną rozgrzewkę dla osób, które za moment miały zmagać się z trasą biegnącą po przepięknej okolicy Gminy Skrwilno. O godzinie 11.00 wystartowali pierwsi zawodnicy. Pomimo upalnej pogody wszystkim udało się przebyć zaplanowaną trasę. Przebiegała ona przez Park Podworski oraz Ścieżkę Edukacyjną „Skrwilno”.

 

Zawody odbywały się na 3 dystansach: 10 km, 5 km oraz 2,5 km. Wyniki oraz klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych znajdują się pod adresem:

www.pucharpolskinw.pl/pucharpolskinw/

Na zakończenie wystartowali najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Towarzyszył temu gorący doping rodzin.

 

Mieszkańcy naszej gminy również stawali na podium.

W marszu na 2,5 km:

I miejsce – Alicja Tuchalska

II miejsce - Zuzanna Graczykowska

W marszu na 5 km:

1. kategoria 30-39 lat:

II miejsce – Tuchalska Edyta

III miejsce – Kolczyńska Monika

2. kategoria 50-54 lat:

III miejsce – Szymańska Alina

3. kategoria 55-59 lat:

III miejsce – Komosińska Małgorzata

 

W marszu na 10 km z naszej gminy najlepsza była Pani Justyna Nowakowska. Zajęła ona 13 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz III w swojej kategorii wiekowej (40-49)

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy.

Aktualności Wydarzenia Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Nordic Walking 2016

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...