Gmina Skrwilno

Dziś jest: środa, 23 stycznia 2019 roku       Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia Zawody Zaprzęgów Parokonnych - Skrwilno, 27.08.2016 r.

Zawody Zaprzęgów Parokonnych - Skrwilno, 27.08.2016 r.

Drukuj

 c_150_100_16777215_0___images_stories_galerie_w_artykulach_Zawody_zaprzegow_parokonnych_2016_P1040844.JPGW dniu 27.08.2016r na obiektach Nadleśnictwa Skrwilno odbył się Piknik Rodzinny na zakończenie wakacji, w którego ramach rozegrano Zawody Zaprzęgów Parokonnych.
Impreza rozpoczęła się pokazowym przejazdem i prezentacją wszystkich zaprzęgów konnych.

Gościnnie pojawił się 6 Pułk Ułanów Księstwa Warszawskiego, który w tym roku odbywał swój historyczny patrol po powiecie rypińskim, a jego myślą przewodnią było przypomnienie  mieszkańcom historii hymnu, dziejów autora Józefa Wybickiego i utrwalenie jego wartości dla budowania właściwych postaw obywatelskich i patriotycznych. Uroczyście odśpiewano również Mazurek Dąbrowskiego. Tego dnia mogliśmy również zobaczyć stroje ludowe, które były prezentowane na wyznaczonym stoisku i cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Zawody zaprzęgów w Skrwilnie to kończący się  cykl rozgrywek Ligi Kujawsko-Mazursko-Mazowieckiej. Zawodnicy pokazali nie lada umiejętności w powożeniu oraz radość z pasji i miłości do koni. Na podium zobaczyliśmy Stanisława Janika z Grudziądza (I miejsce), Rafała Paszyńskiego z Wielgiego ( II miejsce) i reprezentantem gospodarzy Jacka Soborskiego ( III miejsce).
Do ostatniej chwili trwała rywalizacja o Puchar Kujawsko Pomorskiego Związku Hodowców Koni za sezon ligowy 2016.
Po zawodach w Skrwilnie Stanisław Janik i Rafał Paszyński zdobyli jednakową ilość punktów. O ostatecznej klasyfikacji zadecydował dodatkowy wyścig, który na swoją korzyść rozstrzygnął Rafał Paszyński, tym samym zdobywając Puchar  KPZHK.
Impreza zakończyła się zabawą przy muzyce.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!

Aktualności Wydarzenia Zawody Zaprzęgów Parokonnych - Skrwilno, 27.08.2016 r.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...