Gmina Skrwilno

Dziś jest: wtorek, 26 marca 2019 roku       Imieniny: Emanuela, Larysy
Polish English German Russian

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia CHOPIN en VACANCES '2018

CHOPIN en VACANCES '2018

Drukuj

c_150_100_16777215_0___images_stories_galerie_w_artykulach_Chopin2018_art_P1070744.JPGNieliczni zapewne mają świadomość, że Fryderyk Chopin jako młody człowiek wielokrotnie spędzał swój wakacyjny czas na ziemi dobrzyńskiej.

26 sierpnia 2018 roku, w niedzielę, zaoferował mieszkańcom gminy Skrwilno swój wielki „powrót” w postaci koncertu pod nazwą „CHOPIN en VACANCES '2018”.

Spektakl odbył się w otoczeniu jednego z pięknych krajobrazów Ziemii Dobrzyńskiej - Parku Podworskim w Skrwilnie. Rozbrzmiewająca muzyka znanego, polskiego kompozytora i pianisty cieszyła uszy przybyłych gości od godziny 14:00. Głównym wykonawcą twórczości wybitnego artysty był młody muzyk Wojciech Kruczek, laureat wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym.
Temat przewodni spotkania muzycznego to „MANIFESTACJE POLSKIE”, czym wirtuoz nawiązał do obchodzonego w tym roku 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Wydarzenie tego rodzaju po raz pierwszy miało miejsce w Skrwilnie. Z pewnością znalazło ono grono sympatyków, i kto wie... Być może Koncerty Chopinowskie zyskają miano kulturalnej wizytówki naszej gminy?

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Aktualności Wydarzenia CHOPIN en VACANCES '2018

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...