Dziś jest: wtorek, 16 kwietnia 2024 roku       Imieniny: Bernadetty, Cecyliana
Polish English German Russian

• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności Wydarzenia 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Turniej Piłki Siatkowej

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Turniej Piłki Siatkowej

Drukuj

c_150_100_16777215_0___images_stories_galerie_w_artykulach_wosp2020_wosp.pngPodobnie jak w poprzednich latach nasza gmina uczestniczyła w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bardzo dużą popularnością cieszą się, w związku z tym, organizowane turnieje sportowe.
W sobotę 11 stycznia już po raz dziesiąty odbył się Turniej Piłki Siatkowej, w którym brało udział 10 zespołów: Nadleśnictwo Dobrzejewice, Nadleśnictwo Skrwilno, Bydgoszcz, RDLP Toruń, Niezniszczalni, Wlazły Team, Pojezierze Brzuze, Konar Team, Tico Rypin, Flying Force.

W każdej z grup drużyny rozegrały mecze systemem każdy z każdym. Mecz o trzecie miejsce został rozegrany między zespołami: Nadleśnictwo Dobrzejewice – Pojezierze Brzuze, które uplasowały się na drugich miejscach po zmaganiach w swoich grupach. Po dwóch setach został wyłoniony zwycięzca, którym okazał się zespół z Brzuzego. Natomiast w finale spotkały się najlepsze drużyny w grupach: Konar Team i RDLP Toruń.

Po kilkugodzinnych zmaganiach został wyłoniony zwycięzca. Została nim drużyna RDLP Toruń. Najbardziej wartościowym graczem okazał się Denis Marhenko - zawodnik RDLP Toruń. Zostało przyznane jeszcze jedno wyróżnienie dla zawodnika „FAIR PLAY” został nim Witold Fałdowski z drużyny z Bydgoszczy. Każdy zespół otrzymał dyplom. Trzy najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe medale.

W piątek, 10 stycznia, na Hali Sportowej w Skrwilnie obył się VIII Turniej Halowej Piłki Nożnej, w którym wzięło udział 8 zespołów: FC Ulani, Eratox Rak, Dynamo Niemcowizna, Gorzelnia Okalewo, Olimpik Zgon, Pogromcy Kasztelana, Biali I Młodzi, Skrwa Skrwilno. Po rozegranych pojedynkach wśród najlepszych drużyn znalazły się: Skrwa Skrwilno (I miejsce), Eratox Rak (II miejsce), FC Ulani (III miejsce). Zostały także przyznane nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został - Szymon Dębski, najlepszym zawodnikiem turnieju został - Bartosz Detmer. Wyróżnieni zawodnicy reprezentowali zespół Skrwa Skrwilno.

W przerwach między meczami zawodnicy oraz przybyli widzowie mogli posilić się przysmakami przygotowanymi przez KGW ze Skudzaw i z Raku, a także skosztować ciasta.

Podczas XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieraliśmy fundusze „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zebrana kwota to 7251,91 zł.

Skrwileński Sztab XXVIII Finału WOŚP w Skrwilnie działał w składzie: p. Tomasz Kowalczyk, p. Anna Grzegorzewska  p. Joanna Tatkowska, p. Katarzyna Sęczyk – Milewska, p. Aleksandra Mączkowska, p. Mirosława Watkowska, p. Tomasz Graczyk,  oraz wolontariusze – uczennice klasy siódmej i ósmej: Karina Rybinkowska, Samanta Pepel, Wiktoria Słabkowska, Marta Ciarcińska, Julia Kolczyńska.